Ordinační hodiny
Pondělí-pátek   8.00 - 12.00   13.00 - 20.00
Sobota   9.00 - 12.00
Neděle 18.00 - 19.00
Operační hodiny
Pondělí-pátek   8.00 - 12.00
POHOTOVOST NA TEL. 736 175 107

Novinky

Další torze žaludku - rodinný příběh

Další torze žaludku - rodinný příběh

Není to tak dlouho, co jsme vám na našich stránkách popisovali případ otočeného žaludku (torze žaludku) u feny leonbergera. Netušili jsme, že jeden z dalších pacientů se stejnou diagnozou bude zanedlouho její skoro dvouletý syn. 

I díky této předchozí zkušenosti s torzí žaludku zareagovali majitelé leonbergera Montyho správně a při prvním podezření okamžitě kontaktovali naši pohotovostní službu a vydali se ihned do ordinace. Při prvním vyšetření v ordinaci měl Monty zvýšenou teplotu a velké bolesti břicha. Po rentgenovém vyšetření jsme zjistili, že v trávicím traktu jsou dvě cizí tělesa a potvrdila se diagnóza otočeného žaludku. Rozhodli jsme se k okamžité operaci a infuzní terapii. Během operace se ukázalo, že dvě cizí tělesa se nenacházejí v tenkém střevě, jak jsme se původně domnívali, ale že jsou v žaludku a působí jako obstrukce výstupu ze žaludku do tenkého střeva. Blokovaly tak průchod mezi žaludkem a střevem a pravděpodobně celý stav zapříčinily. 

Monty se po operaci zotavoval velmi rychle a po 10 dnech jsme již bezpečně mohli konstatovat, že vše dopadlo stejně dobře jako u jeho matky. 

Na obrázku je vidět RTG snímek Montyho před operací – oválné tmavé místo v levé části je zvětšený, plynem naplněný žaludek s dvěma cizími tělesy (bílá oválná místa označena šipkami).