Ordinační hodiny
Pondělí-pátek   8.00 - 12.00   13.00 - 20.00
Sobota   9.00 - 12.00
Neděle 18.00 - 19.00
Operační hodiny
Pondělí-pátek   8.00 - 12.00
POHOTOVOST NA TEL. 736 175 107

Diskuse

Diskuze na těchto stránkách slouží k poskytování obecných informací o zdravotní problematice domácích mazlíčků. Veškeré rady a informace jsou pouze informativní a nemohou nahrazovat vyšetření zvířete lékařem a následné stanovení diagnozy. Diskuze rovněž nenahrazuje pohotovostní službu, nejsme schopni na dotazy reagovat okamžitě - akutní stavy vždy řešte návštěvou kliniky či minimálně dotazem na pohotovostním telefonu 736 175 107. Rovněž dotazy ke konkrétním pacientům či dotazy k ošetření je lepší řešit konzultací přímo s lékařem v ordinaci než diskuzí na tomto fóru. Děkujeme za pochopení. Vaše Veterinární klinika Hanychov.

Reakce na Příspěvek
Autor
Název příspěvku
Text
*

 

Klíšťata
9. 4. 2015 [21:18:54] | MVDr. Alena Milichovská
Dobrý den. Pokud se pejsek škrábe po nasazení obojku, projevuje se u něj s největší pravděpodobností alergie na některou látku, kterou tento obojek obsahuje. U těchto alerg. reakcí se jako první projeví právě svědivost, na kůži ani na srsti nemusí být žádné změny. Proto raději zvolte jinou alternativu. Pokud chcete zůstat u obojku, doporučuji obojek Foresto, po kterém jsme v praxi zaznamenali minimum alergií. Další možností jsou tablety Bravecto, které působí 3 měsíce na blechy a klíštata. Díky perorální aplikaci se nemusíte obávat žádných kožních alergií. U přírodních repelentů není zpravidla garantovaná účinnost, takže je to pouze na vašem zvážení. Z lékařského hlediska je nutné se u těchto produktů vyvarovat některých složek, jako je tea tree olej nebo česnek, které jsou pro psi toxické. S pozdravem, Alena Milichovská.
Klíšťata
9. 4. 2015 [21:18:54] | Kateřina
Dobrý den, pejskovi jsme koupili obojek Scalibro pro malá a střední plemena proti klíšťatům. V noci se pes oklepával škrábal, obojek jsem sundala a ráno zase nandala a opět se poměrně často škrábal a oklepával. Myslíte si, že jde jen o to než si zvykne na obojek, nebo se může jednat o nějakou reakci? Na srsti ani kůži žádné změny neměl... Popřípadě existuje nějaký přípravek proti klíšťatům, který je přírodní? Předtím jsme používali Frontline a to bylo poměrně ok.,ale krátká doba trvání. Předem děkuji za odpověď