Ordinační hodiny
Pondělí-pátek   8.00 - 12.00   13.00 - 20.00
Sobota   9.00 - 12.00
Neděle 18.00 - 19.00
Operační hodiny
Pondělí-pátek   8.00 - 12.00
POHOTOVOST NA TEL. 736 175 107

Diskuse

Diskuze na těchto stránkách slouží k poskytování obecných informací o zdravotní problematice domácích mazlíčků. Veškeré rady a informace jsou pouze informativní a nemohou nahrazovat vyšetření zvířete lékařem a následné stanovení diagnozy. Diskuze rovněž nenahrazuje pohotovostní službu, nejsme schopni na dotazy reagovat okamžitě - akutní stavy vždy řešte návštěvou kliniky či minimálně dotazem na pohotovostním telefonu 736 175 107. Rovněž dotazy ke konkrétním pacientům či dotazy k ošetření je lepší řešit konzultací přímo s lékařem v ordinaci než diskuzí na tomto fóru. Děkujeme za pochopení. Vaše Veterinární klinika Hanychov.

Reakce na Příspěvek
Autor
Název příspěvku
Text
*

 

Kvalita krmiva
6. 3. 2010 [9:14:20] | MVDr. Ivo Gréger

Dobrý den, dle naší zkušenosti mezi nejkvalitnější značky krmiv pro psy patří tyto značky: Eukanuba, Hill´s, Royal Canine, Specific, Purina Proplan. U těchto značek je záruka toho, že paramatry uvedené u krmiva odpovídají skutečnosti (což mnohdy u jiných značek nemusí být zcela pravidlem). Pokud byste chtěli vybírat ze střední třídy krmiv, volil bycvh mezi značkami Calibra, K-9, Nutram. Ke granulím First Mate se nemůžu vyjářit, nemám s nimi zkušenost. Pěkný den

Kvalita krmiva
5. 3. 2010 [19:35:05] | Milka

Dobrý den, vzhledem k tomu, že  na trhu je nepřeberné množství

  suchého krmiva pro psy a u každé značky se uvádí, že právě tato je ta nejkvalitnější je těžké se orientovat, a proto bych se ráda zeptala jest-li můžete některou  ze své praxe ( podle výživových parametrů ) doporučit?  Nevím jest-li je možné abyste zde zhodnotili granule FirstMate?

 

Hugo
15. 2. 2010 [9:16:36] | MVDr. Ivo Gréger

Dobrý den, vzhledem k venkovnímteplotáma stavu po operaci se dá předpokládat, že organizmus Huga zpracovává velkou část přijatých živin na udržení tělesné teploty (během venčení a procházek) a na rekonvalescenci po zákroku. Doporučoval bych vyzkoušet přechod na granule zátěžové řady (performance) i ve vyšší něžli doporučené dávce. Pokud by se po nich nevyskytly zažívací potíže (průjem) pak bych je krmil do jara či do dosažení požadované hmotnosti. Další, ale méně účinnou variantou by bylo zvýšit krmnou dávku stávajících granulí o cca 30-40 % s eventuelním přídavkem 2 lžic vepřového sádla (bohatý zdroj energie na udržení teploty). Pěkný den

Hubený Hugo
11. 2. 2010 [11:04:48] | Miloslava Šimpachová

Dobrý den,

       Mám na Vás otázku, Hugo vážil před operací 25 kg a v období rekonvalescence a při  podávání dietní stravy zhubnul na 23 kg, ale teď již měsíc dostává granule Eukanuba 1-6 let Large breed - rýže a kuřecí maso, jeho apetit je obrovský a hladový je téměř pořád, také občas dostane nějaký ten pamlsek a piškoty, ale jeho váha se do dnešního dne kdy jsem ho zvážila nepohnula směrem nahoru ani a gram. 

     Ještě musím zmínit, že granulí dostává víc než je doporučená denní dávka, procházky sice děláme denně dlouhé, ale rozhodně nejsou tak pohybově aktivní jako v létě, a přesto Hugo vypadá jako bychom ho trápili hladem, jsou mu vidět všechna žebra, každý obratel na hřbetu a vystupují mu i lopatky, a proto se na Vás obracím s prosbou o pomoc při sestavení nějakého výživového plánu při kterém by Hugo přibral minimálně 3 kg.                                     

                                                                                    

    Já osobně to dokáži za týden a nepomohou mi ani dlouhé lítačky po lese, myslíte si, že si máme s Hugem vyměnit talíř? To jsme už jednou nedobrovolně udělali a sami víte jak to dopadlo.

    Přeji Vám hezký den a Hugo zdraví svého hodného strýčka a milou tetu a posílá uslintanou

     M.Šimpachová

      

Kocour
14. 1. 2010 [9:08:29] | MVDr. Ivo Gréger

Dobrý den, příčin takovéhoto chování Matěje může být opravdu celá řada. Od potíží trávicího aparátu, potíže pohybového aparátu až po poruchy chování. Doporučoval bych pro jistoto provést klinické vyšetření kocoura a zároveň i vyšetření moči a krve. Tímto bychom mohli vyloučit to, že se jedná o poruchu zdravotní (nebo tuto poruchu odhalíme a můžeme ji řešit) a pak se eventuelně můžeme soustředit na řešení poruchy chování. Opravdu přes web nelze poradit nic konkrétnějšího, neboť se může jednat o široké spektrum problémů. Pěkný den MVDr. Ivo Gréger

Žalostně mňoukajíci kocour
13. 1. 2010 [20:56:38] | Markéta Krotilová

Hezký den,

můj kocourek poslední více než měsíc vždy po večerním jídle (ve 20. h.) vyběhne na chodbu a žalostně mňouká až brečí, takto vydrží cca 10 minut. Večer dostával vždy konzervu nebo kapsičky - malé množství, ale po posledních měl průjem, tudíž je nyní jen na suchém krmivu (Purina Cat Chow Urinary a Hairball, večer Royal Canin pro citlivé zažívání - místo masa). Je mu 9,5 roku (kastrovaný na 2 letech), chuť k jídlu má, vylučování má také pravidelné, hraje si, jen nyní v zimě více spí na dece pod radiátorem. Není nejmladší, chybí mu pár zoubků (po čištění ultrazvukem) a ač se mu je snažím čistit a dávat mu i pamlsky na čistění, opět zoubky žloutnou, častěji se škrábe v ouškách a občas si kýchne. V létě měl úraz kolene, ale to se zahojilo a po prohlídce panem MVDr.Grégerem došlo i na zmínku, že jeho pohybový aparát vypadá na mladšího a skáče opravdu všude výtečně.

Jsem tedy především zmatená z jeho "brečení" , zda to může být projev nějakého onemocnění nebo jen reakcí na zimní období, což v předchozích letech nebývalo a mrouskání koček venku také neprožíval...

 

Předem Vám velmi děkuji za možnou reakci na tento spíše sloh.

 

S pozdravem a přáním všeho dobrého Markéta Krotilová.