Ordinační hodiny
Pondělí-pátek   8.00 - 12.00   13.00 - 20.00
Sobota   9.00 - 12.00
Neděle 18.00 - 19.00
Operační hodiny
Pondělí-pátek   8.00 - 12.00
POHOTOVOST NA TEL. 736 175 107

Diskuse

Diskuze na těchto stránkách slouží k poskytování obecných informací o zdravotní problematice domácích mazlíčků. Veškeré rady a informace jsou pouze informativní a nemohou nahrazovat vyšetření zvířete lékařem a následné stanovení diagnozy. Diskuze rovněž nenahrazuje pohotovostní službu, nejsme schopni na dotazy reagovat okamžitě - akutní stavy vždy řešte návštěvou kliniky či minimálně dotazem na pohotovostním telefonu 736 175 107. Rovněž dotazy ke konkrétním pacientům či dotazy k ošetření je lepší řešit konzultací přímo s lékařem v ordinaci než diskuzí na tomto fóru. Děkujeme za pochopení. Vaše Veterinární klinika Hanychov.

Reakce na Příspěvek
Autor
Název příspěvku
Text
*

 


15. 5. 2010 [19:06:59] | Radka Stoppaniová

Dobrý večer,

moc děkuji za odpověď. Myslím, že bude problém s těmi zuby. Už pokukuje po salátu, ale stále si ještě nebere. Asi má pořád strach z kousání. Ještě jednou Vám děkuji.

S pozdravem

Stoppaniová Radka


15. 5. 2010 [11:18:25] | MVDr. Klára Řeháková

Dobrý den,

bez klinického vyšetření nelze přesně určit příčinu nechutenství a dalších potíží. Z Vašeho dotazu vyplývá, že došlo pouze ke zkrácení předních zubů. Je možné, že u morčete přerůstají stoličky, které mechanicky brání ve skusu. Do stravy je dále možné přidávat probiotika, která pomohou obnovit přirozenou mikroflóru střevního traktu. Opět zdůrazňuji, že příčin nechutenství je mnoho, takže doporučuji upozornit svého veterinárního lékaře, že stav se nezlepšil a domluvit se s ním na dalším postupu terapie.

S pozdravem Řeháková

 

Nemocné morče
15. 5. 2010 [19:06:59] | Radka Stoppaniová

Dobrý den, ráda bych vás poprosila o radu. Moje morčátko začalo asi před 3 týdny špatně jíst, vždy se u polykání zvláštně kroutilo a vypadalo to, že se dáví (ale nedávilo). Ale vždy něco do sebe dostalo, i když mu to trvalo podstatně déle než kdykoliv předtím a v podstatně menším množství. Zašli jsme k veterináři, který nic nenašel, ale dal nám inječně antibiotika a to se opakovalo co 2 dny celý týden. Bylo nám řečeno, že by se mělo po skončení užívání antibiotik vrátit do normálu a ještě mu zkrátili přední zuby (že by to mohla být také příčina nechutenství). Od té doby (asi tak 5 dní) vůbec nejí, musíme mu dávat pomoci inj. stříkačky umělou výživu, kterou nám paní doktorka doporučila. A to je vše. Vůbec nepije, nezajímá se o okolí ani o svého druhého kamaráda v kleci. Poraďte, co by mu mohlo být? čím ho krmit? Jsou mu 3 roky. Velmi děkuji za odpověď. Stoppaniová Radka, Litovel