Ordinační hodiny
Pondělí-pátek   8.00 - 12.00   13.00 - 20.00
Sobota   9.00 - 12.00
Neděle 18.00 - 19.00
Operační hodiny
Pondělí-pátek   8.00 - 12.00
POHOTOVOST NA TEL. 736 175 107

Diskuse

Diskuze na těchto stránkách slouží k poskytování obecných informací o zdravotní problematice domácích mazlíčků. Veškeré rady a informace jsou pouze informativní a nemohou nahrazovat vyšetření zvířete lékařem a následné stanovení diagnozy. Diskuze rovněž nenahrazuje pohotovostní službu, nejsme schopni na dotazy reagovat okamžitě - akutní stavy vždy řešte návštěvou kliniky či minimálně dotazem na pohotovostním telefonu 736 175 107. Rovněž dotazy ke konkrétním pacientům či dotazy k ošetření je lepší řešit konzultací přímo s lékařem v ordinaci než diskuzí na tomto fóru. Děkujeme za pochopení. Vaše Veterinární klinika Hanychov.

Reakce na Příspěvek
Autor
Název příspěvku
Text
*

 

želva
21. 8. 2010 [9:56:50] | MVDr. Kramerová Kateřina

Dobrý den, bohužel jsme byli na dovolené, proto vyřizuji Váš dotaz až nyní. Pokud želva nežere, je potřeba jí krmit sondou až do žaludku, aby to nemohla vyplivnout. Je to ošetření, které Vám bez problémů veterinář vysvětlí a dá se udělat doma. Pokud už želva zavírá oči a je ospalá, situace je vážná a je potřeba jí zavodnit, nakrmit, zahřát a asi na nic nečekat a po zlepšení stavu želvu odoperovat. Bohužel je to zákrok, který s sebou nese rizika, ale často je jediným řešením, jak želvu zachránit. S pozdravem MVDr. K. Kramerová

Folikuly
21. 8. 2010 [9:56:50] | Raven

Moje patnáctiletá želva má na vaječnících šest či sedm cca centimetr a půl velkých folikul (dle sona), už tři týdny žrala velmi málo a poslední čtyři dny nežere vůbec. K tomu chytila nějakou vyrážku, na kterou jsme dostali injekce s antibiotiky. Navíc dostala nějakou velkou injekci na povzbuzení, po které ale naopak spala a i dnes je ještě hodně vláčná a zavírá každou chvíli očka. Veškerou potravu plive a odmítá. Můžete mi říci jak dlouho může trvat, než se folikuly ztratí nebo se udělají skořápky? Nevím jak bych jí v tom mohla pomoci, během týdne shodila 60 g, bojím se o ni. Prosím poraďte.