Ordinační hodiny
Pondělí-pátek   8.00 - 12.00   13.00 - 20.00
Sobota   9.00 - 12.00
Neděle 18.00 - 19.00
Operační hodiny
Pondělí-pátek   8.00 - 12.00
POHOTOVOST NA TEL. 736 175 107

Diskuse

Diskuze na těchto stránkách slouží k poskytování obecných informací o zdravotní problematice domácích mazlíčků. Veškeré rady a informace jsou pouze informativní a nemohou nahrazovat vyšetření zvířete lékařem a následné stanovení diagnozy. Diskuze rovněž nenahrazuje pohotovostní službu, nejsme schopni na dotazy reagovat okamžitě - akutní stavy vždy řešte návštěvou kliniky či minimálně dotazem na pohotovostním telefonu 736 175 107. Rovněž dotazy ke konkrétním pacientům či dotazy k ošetření je lepší řešit konzultací přímo s lékařem v ordinaci než diskuzí na tomto fóru. Děkujeme za pochopení. Vaše Veterinární klinika Hanychov.

Reakce na Příspěvek
Autor
Název příspěvku
Text
*

 

rosela
19. 10. 2010 [8:44:13] | MVDr. K. Kramerová

Dobrý den, bohužel s roselami nemáme tolik zkušeností, aby jsme Vám dokázali dobře poradit. Bude lepší, když se obrátíte s dotazem nebo návštěvou na Dr. H. Vajdlovou z kliniky Mada v Kralupech n. Vltavou. Má i svoje internetové stránky s kontaktem. S pozdravem MVDr. K. Kramerová

rosela
19. 10. 2010 [8:44:13] | Helena

Dobrý den, prosím o radu, máme roselu rubino. Než jsme odjeli v září na dovolenou, byla živá, přes den běhala a létala ve voliéře, jedla normálně a celý den pípala ( někdy až moc ). V době dovolené byla u známých, kteří chovají andulky a korely. Po návratu domů rosela několik dnů prospala a méně jedla. Nyní už jí normálně. Problém je v tom, že již není tak živá jako dřív, přes den jen sedí na bidle a kouká a téměř nepípá. Také se jí občas stane, že při chůzi po bidle jednou nebo druhou nohou šlápne do prázdna a začne padat. Pak začne mávat křídly a buď se na bidle udrží nebo někdy i spadne a to se zachytí až o jiné bidlo nebo boční část voliéry. Také si občas okusuje drápky na nohách. Nemám bohužel zkušenost s tím, jak často by se měly drápky stříhat. Roselu máme od ledna - v prodejně nám řekli, že je z loňského chovu, ale bohužel nevěděli, zda se jedná o samce či o samici.

Předem děkuji za odpověd.