Ordinační hodiny
Pondělí-pátek   8.00 - 12.00   13.00 - 20.00
Sobota   9.00 - 12.00
Neděle 18.00 - 19.00
Operační hodiny
Pondělí-pátek   8.00 - 12.00
POHOTOVOST NA TEL. 736 175 107

Diskuse

Diskuze na těchto stránkách slouží k poskytování obecných informací o zdravotní problematice domácích mazlíčků. Veškeré rady a informace jsou pouze informativní a nemohou nahrazovat vyšetření zvířete lékařem a následné stanovení diagnozy. Diskuze rovněž nenahrazuje pohotovostní službu, nejsme schopni na dotazy reagovat okamžitě - akutní stavy vždy řešte návštěvou kliniky či minimálně dotazem na pohotovostním telefonu 736 175 107. Rovněž dotazy ke konkrétním pacientům či dotazy k ošetření je lepší řešit konzultací přímo s lékařem v ordinaci než diskuzí na tomto fóru. Děkujeme za pochopení. Vaše Veterinární klinika Hanychov.

Reakce na Příspěvek
Autor
Název příspěvku
Text
*

 

křeček
21. 5. 2020 [8:38:15] | MVDr. K. Kramerová
Dobrý den, pokud křeček není svědivý, parazité to pradvěpodobně nebudou. Také prohlédněte barvu a kvalitu kůže v místě, kde je méně chlupů. Pokud bude kůže bez šupin a s normální barvou, shrnula bych to spíše jako problém horšího růstu nových chlupů a dala bych vit. H.Písek pro činčily může pomoct a nic nezkazí. Pěkný den, MVDr. K. Kramerová
Křeček - lysina
21. 5. 2020 [8:38:15] | Simona
Dobrý den, chtěla bych Vás moc poprosit o informaci co by to mohlo být a co bych měla udělat - jedná se o křečka syrského (1,5 roku), našla jsem mu na hlavě lysinku, na jednom místě hodně vypadaných chloupků, celkově má na hlavně o něco méně chloupků než by měl mít, ale zase na druhou stranu už není nejmladší, tak nevím zdali by to mohlo být stářím a nebo nějakou nemocí či parazitem? Na těle má chloupků dost, né moc hustou srst, ale plešatý není ani lysinky nemá. Podestýlku mu dávám hobliny a kapesníčky natrhané, napadlo mě jestli by mu nepomohl "písek pro činčily na koupel", ale nechci mu přihoršit. Když mu čistím terárium tak ho pouze vypláchnu, to asi také není nejlepší, že? Mohou tam zůstat nějací paraziti? Ale zase ho nechci čistit třeba Savem, aby mu to nesmrdělo a nebylo mu špatně. Jinak jí normálně s chutí =). Prosím poraďte mi, moc předem děkuji, s pozdravem Simona.