Ordinační hodiny
Pondělí-pátek   8.00 - 12.00   13.00 - 20.00
Sobota   9.00 - 12.00
Neděle 18.00 - 19.00
Operační hodiny
Pondělí-pátek   8.00 - 12.00
POHOTOVOST NA TEL. 736 175 107 DO 22:00

Diskuse

Diskuze na těchto stránkách slouží k poskytování obecných informací o zdravotní problematice domácích mazlíčků. Veškeré rady a informace jsou pouze informativní a nemohou nahrazovat vyšetření zvířete lékařem a následné stanovení diagnozy. Diskuze rovněž nenahrazuje pohotovostní službu, nejsme schopni na dotazy reagovat okamžitě - akutní stavy vždy řešte návštěvou kliniky či minimálně dotazem na pohotovostním telefonu 736 175 107. Rovněž dotazy ke konkrétním pacientům či dotazy k ošetření je lepší řešit konzultací přímo s lékařem v ordinaci než diskuzí na tomto fóru. Děkujeme za pochopení. Vaše Veterinární klinika Hanychov.

Reakce na Příspěvek
Autor
Název příspěvku
Text
*

 

dominantní fena
8. 2. 2011 [9:33:26] | MVDr. M.Zemanová

Dobrý den,

obávám se, že tento problém kastrace dominantní fenky nevyřeší, naopak kastrace může agresivní chování vůči psu ještě zhoršit. Psi si jako smečková zvířata mezi sebou vytváří hiearchii, kterou je důležité akceptovat i z Vaší strany, jinak jsou z toho psi zmatení a může docházet ke konfliktům. Na začátku bych se zaměřila na pozorování obou zvířat - postavení těla, uší, pysku a ocasu a podle toho určila, který je dominantní a který je submisivní. Ve smečce první žere alfa pár a postupně všichni členové smečky podle jejich postavení. A je to vůdce, kdo udržuje ve smečce klid. Pokuď se pes feně podřizuje, tak bych dodržovala hiearchii, kterou si mezi sebou vytvořili. Určitě bych dala každému psovi svou misku s vodou na oddělená místa a krmila bych pod dozorem či v oddělených místnostech. Ve chvíli, kdy nejste doma a nemůžete zasáhnout do případného konfliktu bude nejjistější nenechávat je spolu pohromadě.

S přáním hezkého dne MVDr.Zemanová

dominantní fena
8. 2. 2011 [9:33:26] | lucka

 Dobrý den,

mam dotaz mame staforda a pořidili jsme si k němu stafordšírského bullteriera fenku, ona od prvního dne projevuje na našeho prvního psa dominanci tim že ho nepustí k misce z vodou žradlem ani k hračku se nesmí vzit .... když vše schovam je to ok tak si hrajou ji je 8měs. přemyšlim o kastaraci pomužete u fenky ??? nebo se toto nevyřeší?? děkuji moc za info nebo radu jak na to hnedka jsem to i doma vzala do své ruky a za každe zavrčení nebo pokus si na něj vyskakovat on je moc dobrák jsem ji poslala na misto ona stahne ocas a jde ...psa pouštím prvního dom dostava prní nažrat a ona až druhá, ale stejně se bojím toho co když zustanou sami doma on ma přeci jen dvakrat větší hlavu a nerada bych domu přišla a byli tu nejaký vážný problém. děkuji moc za odpověd