Ordinační hodiny
Pondělí-pátek   8.00 - 12.00   13.00 - 20.00
Sobota   9.00 - 12.00
Neděle 18.00 - 19.00
Operační hodiny
Pondělí-pátek   8.00 - 12.00
POHOTOVOST NA TEL. 736 175 107

Diskuse

Diskuze na těchto stránkách slouží k poskytování obecných informací o zdravotní problematice domácích mazlíčků. Veškeré rady a informace jsou pouze informativní a nemohou nahrazovat vyšetření zvířete lékařem a následné stanovení diagnozy. Diskuze rovněž nenahrazuje pohotovostní službu, nejsme schopni na dotazy reagovat okamžitě - akutní stavy vždy řešte návštěvou kliniky či minimálně dotazem na pohotovostním telefonu 736 175 107. Rovněž dotazy ke konkrétním pacientům či dotazy k ošetření je lepší řešit konzultací přímo s lékařem v ordinaci než diskuzí na tomto fóru. Děkujeme za pochopení. Vaše Veterinární klinika Hanychov.

Reakce na Příspěvek
Autor
Název příspěvku
Text
*

 

Léčiva
20. 11. 2011 [21:44:56] | Svobodová
Vím, že v tomhle případě jsou celková ATB to nejdůležitější a hlavní, ale mě prostě tak nějak přišlo, že jsme přišli do ordinace, řekli dobrý den, od stolu se někdo podíval, dal nám vodičku, zaplatili jsme a šli. Pokus o vyholení rány se nezdařil, ale to tak nevadilo - pejsek měl ránu již vystříhanou co mi to šlo nejlépe, tak jsme ho zbytečně netýrali. Ta kapsa byla opravdu veliká a bylo to to hlavní, proč jsem do ordinace šla a několikrát to zdůraznila. Pyodernií trpíváme každý rok minimálně jednou, týden lokální domácí léčby nezabíral, tak mi bylo jasné, že budou třeba celková ATB a navíc jsem se opravdu lekla té kapsy a přišlo mi, že už to není jen povrchový zánět, ale hluboký... Otvor měl tendenci se slepit, tak jsem myslela, že by třeba bylo vhodné dát aspoň na chvíli drén - nebo se alespoŃ důkladněji podívat a nějak mi odpovědět. Tahle jsem opravdu měla pocit, že jsme byli "odbyti". A pak jsem ještě doma zjistila, že nevím co to máme za "vodičku".
Léčiva
20. 11. 2011 [21:31:59] | Svobodová
Dobrý den, děkuji za odpověd. Přelévání a tento způsob prodeje naprosto chápu a je to jistě výborná věc, ale popsat štítek je to nejmenší, nic to nestojí a jistě by to bylo lepší, než v kritické situaci hledat účet (který jsem při poslední návštěvě nedostala) nebo volat a zjišťovat. Vždy jsem byla s péčí na Vaší klinice velmi spokojená, setkala jsem se s vysokou profesionalitou a odborností a super přístupem. Po poslední návštěvě jsem byla ale celkově trochu v rozpacích a řeknu popravdě, že příště si k návštěvě vyberu ordinační den, kdy zastihnu v ordinaci přímo Vás, pane doktore :-). Přišla jsem hlavně s tím, že v rozsáhlém ložisku, které bylo v obličejové části, měl pes pod kůží poměrně rozsáhlou kapsu, která na pohmat doslova "čvachtala" a stisku vystřikovala hnisavě-serozní tekutina. Paní doktorka se tak nějak na ložisko podívala "ode dveří" a blíže nic nezkoumala. Takže jsem si doma pak krom podávání celkových ATB také i proplachovala a nedalo mi to a sama zadrenovala.
Léčiva na pyodermii
19. 10. 2011 [8:33:48] | MVDr. Ivo Gréger
Dobrý den, k ošetření Vašeho psa jste dostala rovněž účet, kde název přípravku je. Rozumím tomu, že v porovnání s humánní medicínou Vám přijdou některé věci jiné. Důvodem proč se ve veterinárních ordinacích některé léky rozdělují do neoriginálních balení je finanční otázka, která v humánní medicíně takovou váhu nemá. Tento přípravek, který je na problém Vašeho psa velmi dobrou volbou, se vyrábí v originálním balení o velikosti 500 ml a jeho cena je cca 2000 Kč. Druhá velikost balení přípravku 100 ml není dlouhodobě na trhu k dispozici. Myslím, že s takovýmto balením v ceně kolem 2000 Kč by velká část majitelů zvířat měla finanační problém, zejména pokud dle zkušeností k léčbě většinou postačuje oněch 50 ml, které jsou v bralence, kterou jste dostala. Pokud by vzniknul jakýkoliv problém, na lahvičce jsou telefonní čísla, kde není problém kdykoliv zjistit název přípravku a jeho složení. Ale máte pravdu, děkujeme Vám za upozornění, bralenky označíme názvem přípravku a exspirací.
Léčiva zakoupená v ordinaci
20. 11. 2011 [21:44:56] | Svobodová
Dobrý den, chodím na vaši kliniku s naším labradorem a z poslední návštěvy jsme byla trošku překvapená, když jsem na pyodermii zakoupila jakousi "žlutou vodičku" v neoriginál balení - pouze přelitou do plastové lahvičky se štítkem, na kterém se sice dozvím název a adresu ordinace, ordinační hodiny, tel a dokonce i web... ale to nejpodstatnější - CO je obsahem, expiraci a podmínky uchovávání nenajdu nikde :-(. Jsem zdravotník a tak nějak vím, že v dnešní době bychom si něco takového v lidské nemocnici nemohli dovolit! V době, kdy jsou na vše přísné předpisy, vše se musí přesně uchovávat, štítkovat atd., mě tohle opravdu velmi překvapilo! Představte si třeba situaci, že někomu takový přípravek náhodou pozře dítě, pes, či se někomu dostane do očí.Těžko se pak bude lékařům pomáhat, když nikdo nebude vědět, co dotyčný pozřel.Myslím, že byste s tímto "nedostatkem" měli něco udělat. A třeba se přípravek někomu velmi osvědčí a je pak divné říkat si o "žlutou vodičku" co nám minule pomohla.Děku