Ordinační hodiny
Pondělí-pátek   8.00 - 12.00   13.00 - 20.00
Sobota   9.00 - 12.00
Neděle 18.00 - 19.00
Operační hodiny
Pondělí-pátek   8.00 - 12.00
POHOTOVOST NA TEL. 736 175 107

Diskuse

Diskuze na těchto stránkách slouží k poskytování obecných informací o zdravotní problematice domácích mazlíčků. Veškeré rady a informace jsou pouze informativní a nemohou nahrazovat vyšetření zvířete lékařem a následné stanovení diagnozy. Diskuze rovněž nenahrazuje pohotovostní službu, nejsme schopni na dotazy reagovat okamžitě - akutní stavy vždy řešte návštěvou kliniky či minimálně dotazem na pohotovostním telefonu 736 175 107. Rovněž dotazy ke konkrétním pacientům či dotazy k ošetření je lepší řešit konzultací přímo s lékařem v ordinaci než diskuzí na tomto fóru. Děkujeme za pochopení. Vaše Veterinární klinika Hanychov.

Reakce na Příspěvek
Autor
Název příspěvku
Text
*

 

osmák
9. 2. 2012 [17:47:37] | MVDr. K. Kramerová
Dobrý den, osmák si pravděpodobně zlomil špičák. Někdy dojde k jeho zlomení, ale upadne až později. Pokud osmák jí, není potřeba s ním nic dělat. Jen se cca za 14dní podívejte, jestli roste znovu a jestli nepřerůstá protilehlý zub. Může se stát, že si při nárazu poškodil i lůžko zubu a řezák přestane růst nebo poroste nakřivo. Jestli budou zuby přerůstat nebo porostou křivě, bude potřeba se s ním v ordinaci zastavit. Pěkný den, Kramerová
Osmák a vypadnutý/vyražený zub
9. 2. 2012 [17:47:37] | Lucie Menclíková
Dobrý den! Když zametám, tak můj osmák piští na koště a nabíhá na něj a včera, jak proti němu běžel, tak se o něj praštil. Přišlo mi, že to byla docela rána jemu do tlamičky, tak jsem ho hned prohlížela a zuby měl všechny a ani chováním mu nic nebylo, tak jsem na to zapomněla. Ale dnes ráno jsem si všimla, že 1 horní zub nemá. Pochybuji ale tedy, že by mu vypadl sám, že by to byl znak nemoci, jednak protože o vitaminy nouzi určitě nemá a taky by bylo divné, že by vypadl zrovna po té srážce s koštětem. Nejdřív mi přišlo, že je ulomený a malý kousek tam ještě má, ale teď mi přijde, že ho nemá vůbec. Něco jsem o těchle situacích četla, a tak myslíte, že když normálně jí (hryže i větve, krmivo speciálně na obrušování zubů) a chová se také jako vždycky, tak mám pozorovat ten protilehlý zub a kdyby začal přerůstat, tak se vydat k Vám na přibroušení? Nebo mám přijet raději hned? Nerada bych ho cestou zbytečně stresovala. Samozřejmě ale jeho zdraví je nejdůležitější. Děkuji moc za odpověď.