Ordinační hodiny
Pondělí-pátek   8.00 - 12.00   13.00 - 20.00
Sobota   9.00 - 12.00
Neděle 18.00 - 19.00
Operační hodiny
Pondělí-pátek   8.00 - 12.00
POHOTOVOST NA TEL. 736 175 107

Diskuse

Diskuze na těchto stránkách slouží k poskytování obecných informací o zdravotní problematice domácích mazlíčků. Veškeré rady a informace jsou pouze informativní a nemohou nahrazovat vyšetření zvířete lékařem a následné stanovení diagnozy. Diskuze rovněž nenahrazuje pohotovostní službu, nejsme schopni na dotazy reagovat okamžitě - akutní stavy vždy řešte návštěvou kliniky či minimálně dotazem na pohotovostním telefonu 736 175 107. Rovněž dotazy ke konkrétním pacientům či dotazy k ošetření je lepší řešit konzultací přímo s lékařem v ordinaci než diskuzí na tomto fóru. Děkujeme za pochopení. Vaše Veterinární klinika Hanychov.

Reakce na Příspěvek
Autor
Název příspěvku
Text
*

 

Vyšetření
19. 4. 2012 [15:50:03] | MVDr. Ivo Gréger
Dobrý den, bronchosopie se provádí v celkové anestezii, k tomuto vyšetření bychom doporučovali kliniku AA Vet v Praze, MVDr. Alexu. Je to špičkové pracoviště specializované na tato vyšetření, zde by se i provedlo RTG vyšetření tak, aby lékař měl k dispozici oba nálezy. Vyšetření krve lze provést i na našem pracovišti, cena je v rozmezí 1000 - 1500 za laboratorní vyšetření.
Re:
12. 4. 2012 [9:14:30] | Linda
Ještě bych chtěla předeslat, že retrívr má okolo 31kg. Děkuji.
Re:
12. 4. 2012 [9:00:17] | Linda
Dobrý den, děkuji za odpověď. To, že toto není k řešení po internetové diskusi chápu, nicméně od lékaře jsme přišli s tímto verdiktem a doporučením. Ani jako laik jsem si však nedovedla představit, jak by tyto dvě věci - čištění zubů a podávání sirupu - mohlo ono občasné chrchlání zastavit (neděje se tak celý den, ale tak 10x denně to zaznamenáme). Můžete prosím ještě říci, zda se rtg vyšetření dýchacích cest a bronchoskopické vyšetření provádí u psa v anestezii? Přeci jen už jsme trochu starší. Prosím ještě o cenu Vámi navrhovaných vyšetření na Vašem pracovišti (rozšířený rozbor krve+rtg dýchacích cest, bronchoskopické vyšetření) u takto starého retrívra. Děkuji moc.
Zlatý retriever
12. 4. 2012 [8:33:38] | MVDr. Ivo Gréger
Dobrý den, problém Vašeho psa asi není k řešení po internetové diskuzi. Velmi pravděpodobně je třeba provést dúkladné vyšetření zdravotního stavu psa, včetně rozšířeného rozboru krve a rtg vyšetření dýcjacích cest, eventuelně bronchoskopické vyšetření a dle zjištěné příčiny obtíží poté nasadit léčbu. Podávání sirupu asi stav nevyléčí, může pouze trochu pomoci. Neumím si představit, jak by čištění zubního kamene mělo ovlivnit Vámi popisované chrchlání. S pozdravem MVDr. Ivo Gréger
Chrchlání u zlatého retrívra
19. 4. 2012 [15:50:03] | Linda
Dobrý den, ráda bych se zeptala na Váš názor na tzv. chrchlání u starší fenky zlatého retrívra 13let. Fenka před 2 lety prodělala odtranění vaječníků pro nádor a pro jistotu byla odstraněna i slezina. Žádné jiné problémy jsme neměli, až cca před měsícem byla přeléčena laryngitida - úspěšně. Cca od listopadu loňského roku pozorujeme chrchlání, kterému jsme ale dříve nevěnovali pozornost (pejsek byl jinak celkem veselý). Tento stav trvá dodnes, lékař provedl čištění zubů ultrazvukem, ale chrchlání nevymizelo. Bereme ještě jitrocelový sirup cca týden, ale chrchlání stále trvá. Můžete poradit, čím by chrchlání bylo způsobeno? Máme pokračovat v léčbě jitrocelovým sirupem? Pejsek se jinak zdá veselý, je pomalejší a línější, ale toto přikládáme spíše věku...Výsledky krve cca před měsícem kvůli laryngitidě byly v pořádku. Nevypozorovali jsme ani žádnou konkrétní situaci, kdy by k chrchlání docházelo, děje se tak jak běžně, když běhá, i když leží. Děkuji za názor.