Ordinační hodiny
Pondělí-pátek   8.00 - 12.00   13.00 - 20.00
Sobota   9.00 - 12.00
Neděle 18.00 - 19.00
Operační hodiny
Pondělí-pátek   8.00 - 12.00
POHOTOVOST NA TEL. 736 175 107

Diskuse

Diskuze na těchto stránkách slouží k poskytování obecných informací o zdravotní problematice domácích mazlíčků. Veškeré rady a informace jsou pouze informativní a nemohou nahrazovat vyšetření zvířete lékařem a následné stanovení diagnozy. Diskuze rovněž nenahrazuje pohotovostní službu, nejsme schopni na dotazy reagovat okamžitě - akutní stavy vždy řešte návštěvou kliniky či minimálně dotazem na pohotovostním telefonu 736 175 107. Rovněž dotazy ke konkrétním pacientům či dotazy k ošetření je lepší řešit konzultací přímo s lékařem v ordinaci než diskuzí na tomto fóru. Děkujeme za pochopení. Vaše Veterinární klinika Hanychov.

Reakce na Příspěvek
Autor
Název příspěvku
Text
*

 

kocour kulhá
8. 7. 2012 [17:14:15] | MVDr. Anna Fajstavrová
Dobrý den, podle Vámi popisovaných příznaků je pravděpodobné,že byl kocourek pokousán. Rána po úzkých, ale dlouhých kočičích zubech se brzo zavře i s infekcí uvnitř, kde se pak může množit určitý typ bakterií a zánět se zhoršuje. Pokud to tak opravdu je, bez antibiotik se neobejdete. Ale stejně tak je možné, že příčinou kulhání je jiný problém, který odhalí klinické příp. RTG vyšetření a teprve pak se nasadí odpovídající léčba. Pokud se stav kocourka bude i nadále zhoršovat, bude polehávat, odmítat krmení, kulhat apod., bude návštěva veteriny nutná. S přáním krásného Dně A. Fajstavrová
Kocourek kulhá na pravou přední nohu
8. 7. 2012 [17:14:15] | Helena Málková
Dobrý den, máme následující problém. Jsme na vesnici a chodí k nám místní kocour. Nemá majitele, staráme se o něj jak to jde...popral se a kulhá na pravou přední nohu. Má na těle škrábance, ale nevypadají jako nic vážného. Na noze nic nevidím. Nechá si na ni sáhnout, nikterak na to nereaguje. Občas se na ni normálně postaví. I když nechodí,je vidět, že jí ulevuje. Normálně přijímá potravu. Z mého laického pohledu na noze není vidět žádný otok, zlomenina...Ne jeho chování je ale znát, že ho něco pobolívá, méně komunikuje. Problém je, že jsme bez auta. Navíc přeci jenom není náš. Prosím o radu. Děkuji!