Ordinační hodiny
Pondělí-pátek   8.00 - 12.00   13.00 - 20.00
Sobota   9.00 - 12.00
Neděle 18.00 - 19.00
Operační hodiny
Pondělí-pátek   8.00 - 12.00
POHOTOVOST NA TEL. 736 175 107

Diskuse

Diskuze na těchto stránkách slouží k poskytování obecných informací o zdravotní problematice domácích mazlíčků. Veškeré rady a informace jsou pouze informativní a nemohou nahrazovat vyšetření zvířete lékařem a následné stanovení diagnozy. Diskuze rovněž nenahrazuje pohotovostní službu, nejsme schopni na dotazy reagovat okamžitě - akutní stavy vždy řešte návštěvou kliniky či minimálně dotazem na pohotovostním telefonu 736 175 107. Rovněž dotazy ke konkrétním pacientům či dotazy k ošetření je lepší řešit konzultací přímo s lékařem v ordinaci než diskuzí na tomto fóru. Děkujeme za pochopení. Vaše Veterinární klinika Hanychov.

Reakce na Příspěvek
Autor
Název příspěvku
Text
*

 

králík
18. 6. 2013 [9:12:26] | MVDr. K. Kramerová
Dobrý den, nepíšete, kde se bouličky nacházejí. Pokud jsou na čelistech, a jsou to abscesy, potom je prognóza poměrně nepříznivá. Pokud jsou abscesy na těle ( ne na nohách), potom je chirurgické řešení často léčebné. Rozhodně bych Vám doporučila řešení chirurgické, které má šanci na úspěch. Konzervativní terapie bohužel u abscesů moc nefunguje. Pěkný den, MV Dr. K. Kramerová
Odpověď
11. 6. 2013 [14:38:48] | Hanka
Ono nejsem liberecká, tak jsem se chtěla ještě poradit s dalším odborníkem. Čekám na manžela, aby šel na kliniku se mnou. Děkuji paní Markéto za příspěvek. Také držím palce.
Reakce na příspěvek
11. 6. 2013 [12:40:27] | Markéta B.
Zdravím paní Hanko, včera jsem byla na veterině - shoda náhod, máme podobnou diagnózu u našich mazlíčků. Ovšem já jsem si všimla jen jedné, paní doktorka mi ukázala další, což byl šok. Také mi paní doktorka řekla, že bouličky se dají léčit konzervativně či chirurgicky. Dle mého názoru oboje je náročné, psychicky, fyzicky i finančně. Ale dá se to léčit. Není zde záruka, že bouličky se nebudou vracet. Ovšem také stojím před volbou... Nechci, aby králiček se trápil... O uspání jsme se ale nebavily, protože je to nemoc, která se dá lečit. Tak uvidíte, každopádně držím palečky.
Bouličky kolem krku a pod bradou u zakrslého králíčka
18. 6. 2013 [9:12:26] | Hanka
Dobrý den, králíčkovi budou čtyři roky. Před týdnem jsem si všimla bouliček. Jinak chování je beze změn, ale hodně pohubl. Včera jsem byla u veterináře, který mi řekl, že bouličky lze odstranit chirurgicky, nebo vyplachováním - je to ale prý trápení obou stran. Navíc je toto onemocnění pro králíčky bolestivé. Dnes mám zvolit metodu léčení - nevím, jak se rozhodnout. Operace s antibiotiky prý vyjde na 1 600,- Kč. Je prosím chirurgické řešení učinné? Není to pouze trápení? Děkuji za odpověď.