Ordinační hodiny
Pondělí-pátek   8.00 - 12.00   13.00 - 20.00
Sobota   9.00 - 12.00
Neděle 18.00 - 19.00
Operační hodiny
Pondělí-pátek   8.00 - 12.00
POHOTOVOST NA TEL. 736 175 107

Je dobré vědět

Od 1.1. změna podmínek pro cestování se psy, kočkami a fretkami po EU

K 1. lednu 2012 se mění Nařízení ES č. 998/2003, čímž dochází ke změně podmínek pro cestování se psy, kočkami a fretkami po EU. Změnou nařízení se ruší požadavek na sérologické vyšetření na protilátky proti vzteklině. Další změnou je, že do Švédska nebude zapotřebí ošetření proti Echinokokům.

 

Do zahraničí pouze s mikročipem a Pasem

Do zahraničí pouze s mikročipem a Pasem

Od 3.července 2011 je možno cestovat do zemí EU se psy, kočkami a fretkami pouze s platným Pasem a aplikovaným mikročipem.

 

Obezita

S blížícím se podzimem, kdy si kočky i psi začínají vytvářet zásobu tuku na zimu a přibývají na váze, se dostává do popředí otázka obezity u domácích mazlíčků. Tento článek by vám měl poradit, jak obezitu poznat, jak jí předcházet, jaká s sebou nese zdravotní rizika a v neposlední řadě, jak dosáhnout u zvířete snížení hmotnosti.

Nemoci pohlavního aparátu a poruchy rozmnožování samic králíků

Nemoci pohlavního aparátu a poruchy rozmnožování samic králíků

Tento článek shrnuje nejčastější zdravotní problémy, které se přímo nebo částečně týkají březosti, porodu, období kojení mláďat. Je zde popsáno jejich rozpoznání a řešení.

Kokcidióza u králíků

Kokcidióza u králíků

Co by pejsek a kočička rozhodně jíst neměli!

V průběhu snídaně, oběda či večeře nebo i během nevyzpytatelného mlsání často podlehneme smutným očím našich domácích mazlíčků a nabídneme jim nějakou byť drobnou část našeho přídělu či kousek sladkosti. Neškodíme jim tím však?

Uši, drápky, žlázky

Mezi nejběžnější úkony spojené s péčí o domácí zvířata patří bezpochyby:

  • Uši
  • Drápky
  • Anální žlázky

Zubní kámen

Zubní kámen

S problematikou zubního kamene se trápí převážně majitelé malých plemen psů (yorkšíři, čivavy, pudli, jezevčíci atd.), ale není výjimkou ani u velkých plemen. Tvorba zubního kamene závisí na složení slin, krmení a v neposlední řadě na péči o zuby.