Ordinační hodiny
Pondělí-pátek   8.00 - 12.00   13.00 - 20.00
Sobota   9.00 - 12.00
Neděle 18.00 - 19.00
Operační hodiny
Pondělí-pátek   8.00 - 12.00
POHOTOVOST NA TEL. 736 175 107

Novinky

Pečujeme o zvířecí mazlíčky v Domově seniorů

Pečujeme o zvířecí mazlíčky v Domově seniorů

Již několik let zajišťuje naše Veterinární klinika Hanychov odborný dohled a veterinární péči pro zvířecí obyvatele Domova seniorů v Liberci – Františkově. Mezi naše zdejší klienty patří kočky, papoušci a rybičky – ti všichni dělají milou společnost seniorům žijícím ve františkovském moderním komplexu. Naším úkolem je především péče o zdravotní stav zvířat. K tomu patří také pravidelná kontrola voliér, zda se v nich nevyskytují původci onemocnění, která by mohla ohrozit zdraví obyvatel Domova seniorů. Jsme potěšeni, že obyvatelé Domova seniorů projevují velký zájem o své zvířecí společníky. Při každé návštěvě nás zahrnují velkým množstvím zvídavých dotazů a zajímavých postřehů ze života a chování jejich zvířátek.

Ordinační hodiny během MS 2009

Během MS nebude provoz naší kliniky nijak omezen a platí běžné ordinační hodiny uvedené v záhlaví. Jelikož naše ordinace neleží v zóně, v níž jsou plánovány dopravní uzavírky, budou příjezdové cesty do naší ordinace průjezdné pro všechny klienty. Jediné omezení se bude týkat výjezdů k pacientům, jejichž četnost budeme nuceni z objektivních důvodů omezit. Děkujeme za pochopení.

Pořídili jsme nový přístroj

Pořídili jsme nový přístroj

Od prosince tohoto roku disponujeme novým přístrojem OXYMAT německé firmy Weinmann pro produkci 98% kyslíku. Tento moderní přístroj je doslova revolučním obratem jak v inhalační anestezii tak v oxygenační terapii. Umožňuje po napojení k inhalačnímu anestetickému přístroji provádět zákroky v inhalační anestetzii (přivádí se směs plynů a anestetika - vysoce bezpečného isofluranu přímo do plic pacienta). Odbourává se tím nutnost napojení na tlakové lahve se stlačeným kyslíkem. Dále po napojení na nebulizér a v kombinaci s kyslíkovým boxem umožňuje u pacientů s akutní respirační tísní či jinými vážnými stavy porvádět oxygenační terapii, evetuelně lze do nebulizéru (jakéhosi odpařovače) aplikovat léky, které pak jsou pacientem přímo vdechovány do plic a působí pak výrazně účinněji než při jiných formách podávání. Tento přístroj je rovněž hojně rozšířen v moderních humánních zdravotnických zařízeních, kde je používán obdobným způsobem. Naší snahou je držet krok s vývojem na poli zdravotnické techniky a spolu se snahou o moderní léčebné postupy zajistit našim pacientům služby a péči na vysoké úrovni.

Blahopřejeme vítězi soutěže

Blahopřejeme vítězi soutěže

Dne 6.12.2008 jsme vylosovali výherce soutěže. Potěšilo nás velké množství vesměs správných odpovědí. Na obrázku byl samec NOSÁLA ČERVENÉHO, který je pacientem naší ordinace. Šťastnou vítězkou je paní IVETA NYKRÝNOVÁ z Liberce. Ve čtvrtek 11.prosince jsme vítězce předali cenu, kterou jsou pochoutky pro jejího domácího mazlíčka, křížence Šimíka. Všem ostatním děkujeme za účast v soutěži. Vaše Veterinární klinika Hanychov.

Soutěžte s námi a přilepšete svému mazlíčkovi

Soutěžte s námi a přilepšete svému mazlíčkovi

Poznáte zvířátko, které je zobrazeno na obrázku a které nás v listopadu navštívilo v naší ordinaci? Jestliže ano, napište nám druh tohoto zvířátka na naši emailovou adresu info@veterina-liberec.cz a zúčastníte se tak soutěže o balíček s dárky pro vašeho domácího mazlíčka.

Soutěž bude ukončena 4. prosince 2008 a losování proběhne na Mikuláše.

Náš tým se rozrostl o dalšího lékaře

Náš tým se rozrostl o dalšího lékaře

Zájem lidí o domácí mazlíčky neustále roste. Tento trend pociťujeme v posledním roce také v naší klinice, kdy jsme v uplynulých několika měsících zaznamenali značný nárůst pracovního vytížení. Abychom udrželi vysoký standard našich služeb a našim klientům poskytovali neustále kvalitní servis, rozhodli jsme se rozšířit náš tým o další kvalitní pracovní sílu. Od začátku října se tak můžete v naší ordinaci setkat s novou posilou, MVDr. Lucií Miklóšovou.

Další torze žaludku - rodinný příběh

Další torze žaludku - rodinný příběh

Není to tak dlouho, co jsme vám na našich stránkách popisovali případ otočeného žaludku (torze žaludku) u feny leonbergera. Netušili jsme, že jeden z dalších pacientů se stejnou diagnozou bude zanedlouho její skoro dvouletý syn.

Den otevřených dveří

Den otevřených dveří

Také druhý ročník dne otevřených dveří se stal pro mnohé majitele domácích mazlíčků zpestřením sobotního odpoledne. Naši veterinární kliniku přivítalo v době od 14 do 17 hodin několik desítek zvídavých návštěvníků. Zajímali se o to, jak jsme u nás na zvířecí pacienty připraveni a jak je o ně postaráno v době, kdy nám je předají do péče a nemohou s nimi být osobně. Mnohé upoutal především náš nový rentgen a sonograf určený pro zvířátka, jiní si až u nás dokázali představit, jak vypadá operační sál a následná hospitalizace pro chlupaté pacienty. Vzhledem k zájmu vás, našich klientů, jsme se rozhodli z takovýchto akcí udělat pravidlo a v budoucnosti se můžete těšit na další akce podobného zaměření.