Ordinační hodiny
Pondělí-pátek   8.00 - 12.00   13.00 - 20.00
Sobota   9.00 - 12.00
Neděle 18.00 - 19.00
Operační hodiny
Pondělí-pátek   8.00 - 12.00
POHOTOVOST NA TEL. 736 175 107

Novinky

Torze žaludku u leonbergra

Torze žaludku u leonbergra

Tzv. otočený žaludek (torze) je pro všechny chovatele velkých plemen psů „noční můrou“. Proto i když se tento případ netypicky odehrál během dne, měli majitelé fenky leonbergra Citty o její život velký strach. Torze žaludku je velmi vážný zdravotní problém především u velkých plemen. Obvykle po nakrmení dochází vlivem dlouhých závesů žaludku k jeho otočení kolem podélné osy, čímž se zaškrtí vstup a výstup ze žaludku a potrava v něm začne kvasit. Následkem kvašení se žaludek enormně zvětší a zároveň dojde k utlačení velkých cév, které zásobují břišní dutinu krví. Někdy se stav komplikuje současnou torzí a zaškrcením sleziny. Úmrtnost při této diagnóze se udává v desítkách procent, a to i navzdory velmi rychlému zásahu.

Domácí mazlíčci a konec roku

Blížící se konec roku s sebou nepřináší pouze předvánoční shon a přípravy silvestrovských oslav. Pro mnohé domácí mazlíčky je obdobím velkého stresu a často i zažívacích problémů. Proto jsme jako hlavní téma na měsíc prosinec zvolili právě konec roku a s tím spojenou péči o domácí zvířata. Více o této každoročně se opakující problematice najdete v Tématu měsíce.

Kastrace králíka

Důvodem ke kastraci králíka samce bývá jeho značkování močí v domácnosti (často značkuje postel, gauč a podobně). Tímto chováním si chce králík označit své teritorium. Dalším důvodem je společný chov se samicí, pokud majitel chce zabránit nežádoucí březosti samice. A v neposlední řadě z důvodů zdravotních jako prevence vzniku nádorového onemocnění varlat.

Pro kastraci samice je důvod vždy, pokud nechcete samici na chov (aby měla králíčata), protože jinak je velmi vysoká (60-80 %) pravděpodobnost , že samici postihnou nádory vaječníků a dělohy, nejčastěji ve věku mezi 4-8 lety.

Chameleon Kiki

Chameleon Kiki

Samičku chameleona jemenského k nám její majitelka přinesla s kožními problémy. V té době se objevovaly zejména na hrudníku a v menší míře na končetinách a tlamičce. Kiki je chována se samcem. Na rentgenovém snímku jsme objevili útvary podobné vajíčkům . Po asi dvou měsících byl nález na rentgenu stejný a chameleón nejevil snahu vajíčka vyklást. V té době již byly kožní změny natolik závažné, že jsme se rozhodli pro operaci, protože vajíčka nebo zadržené folikuly mohly být příčinou kožních potíží.

Pomohli jsme i Ogy

Pomohli jsme i Ogy

Velmi zajímavý pacient se podrobil v minulých dnech léčbě v naší ordinaci. Navštívil nás majitel samice leguána zeleného (Iguana iguana). Samice jménem Ogy (0,95 kg, 86 cm) se chovala velmi statečně a vyšetření proto netrvalo příliš dlouho. Konečná diagnóza - zadržená vajíčka.

Feliway - tajemství spokojených koček

Feliway - tajemství spokojených koček

Pokud se kočka cítí bezpečně ve svém prostředí, otírá si hlavu o nábytek, rohy zdí, nebo okraje záclon a zanechává zde látky nazývané „obličejové feromony“. Tyto feromony jí poskytují pocit spokojenosti a pohodlí bez jakéhokoliv stresu. Pokud nastanou změny v prostředí, ve kterém kočka žije (např. návštěva veterináře, návrat z nemocnice, přestěhování se, změna nábytku, cizí lidé) a nebo pokud je kočka vystrašená, muže se vyvinout stav neklidu a strachu. Tento stav je provázen změnami chování, jako jsou: značkování močí, škrábání, ztráta apetitu, odmítaní her a aktivit. V těchto případech muže být FELIWAY difuzér bezpečně použit k návratu přirozené rovnováhy kočky. FELIWAY difuzér imituje kočičí obličejový feromon, který navozuje stav bezpečí a pohody. Uvedený přípravek je u nás k dostání na objednávku.

Kompletní informace ke stažení

WIFI v čekárně

V polovině dubna jsme v naší čekárně zavedli poutavou novinku - připojení k internetu přes wifi zdarma. Tímto krokem jsme udělali další krok ve zlepšování kvality služeb pro naše zákazníky, kteří si tak mohou zkrátit dobu čekání na ošetření svého zvířecího mazlíčka. Parametry nastavení sdělíme na požádání v ordinaci.

V letních měsících sleva na očkování proti viru leukémie koček

Pro chovatele koček jsme připravili jedinečnou možnost, jak ochránit své miláčky před nebezpečnou chorobou – VIREM LEUKEMIE KOČEK. Na naší klinice nabízíme provedení vyšetření krve a první a druhé očkování (za 3 týdny od prvního) u serologicky negativních koček za zaváděcí cenu 800,- Kč (normální cena vyšetření krve a dvou očkování je cca 1 500,- Kč). Rozdíl mezi cenami je dotován z prostředků naší Veterinární kliniky Hanychov. Tato časově omezená nabídka platí do září 2006. Jelikož se jedná o velmi nebezpečnou a poměrně rozšířenou chorobu, věnujeme jí také více prostoru v sekci Téma měsíce, kde naleznete základní fakta o této nemoci.