Ordinační hodiny
Pondělí-pátek   8.00 - 12.00   13.00 - 20.00
Sobota   9.00 - 12.00
Neděle 18.00 - 19.00
Operační hodiny
Pondělí-pátek   8.00 - 12.00
POHOTOVOST NA TEL. 736 175 107

Novinky

Naše klinika bude dohlížet na svod psů

V sobotu 19. dubna se v Liberci v areálu LVT koná Jarní svod psů loveckých plemen a naše klinika v průběhu této akce zajišťuje odborný veterinární dozor. Areál LVT však o víkendu nebude patřit pouze psům - součástí celovíkendového programu bude také výstava mysliveckých trofejí za rok 2007, návštěvníkům bude předvedena ukázka vábení jelenů i zajímavosti ze sokolnictví. Akce proběhne v sobotu i v neděli v dopoledních hodinách.

Císařský řez u labradora

Císařský řez u labradora

Labradorští retrívři nepatří mezi plemena, která mívají problémy s porodem. Naopak nejsou u nich výjimkou ani vrhy s dvanácti či více štěňaty.

Proto, když nás nedávno navštívili majitelé fenky labradorského retrievra Pejsiny, abychom jim poskytli rady ohledně brzy očekávaného porodu, neočekávali jsme žádné komplikace s porodem. Navíc fenka měla rodit již podruhé a první porod proběhl bez problémů. I všechna vyšetření včetně sonografického nenapovídala nic o nadcházejících komplikacích.

Torze žaludku u leonbergra

Torze žaludku u leonbergra

Tzv. otočený žaludek (torze) je pro všechny chovatele velkých plemen psů „noční můrou“. Proto i když se tento případ netypicky odehrál během dne, měli majitelé fenky leonbergra Citty o její život velký strach. Torze žaludku je velmi vážný zdravotní problém především u velkých plemen. Obvykle po nakrmení dochází vlivem dlouhých závesů žaludku k jeho otočení kolem podélné osy, čímž se zaškrtí vstup a výstup ze žaludku a potrava v něm začne kvasit. Následkem kvašení se žaludek enormně zvětší a zároveň dojde k utlačení velkých cév, které zásobují břišní dutinu krví. Někdy se stav komplikuje současnou torzí a zaškrcením sleziny. Úmrtnost při této diagnóze se udává v desítkách procent, a to i navzdory velmi rychlému zásahu.

Domácí mazlíčci a konec roku

Blížící se konec roku s sebou nepřináší pouze předvánoční shon a přípravy silvestrovských oslav. Pro mnohé domácí mazlíčky je obdobím velkého stresu a často i zažívacích problémů. Proto jsme jako hlavní téma na měsíc prosinec zvolili právě konec roku a s tím spojenou péči o domácí zvířata. Více o této každoročně se opakující problematice najdete v Tématu měsíce.

Kastrace králíka

Důvodem ke kastraci králíka samce bývá jeho značkování močí v domácnosti (často značkuje postel, gauč a podobně). Tímto chováním si chce králík označit své teritorium. Dalším důvodem je společný chov se samicí, pokud majitel chce zabránit nežádoucí březosti samice. A v neposlední řadě z důvodů zdravotních jako prevence vzniku nádorového onemocnění varlat.

Pro kastraci samice je důvod vždy, pokud nechcete samici na chov (aby měla králíčata), protože jinak je velmi vysoká (60-80 %) pravděpodobnost , že samici postihnou nádory vaječníků a dělohy, nejčastěji ve věku mezi 4-8 lety.

Chameleon Kiki

Chameleon Kiki

Samičku chameleona jemenského k nám její majitelka přinesla s kožními problémy. V té době se objevovaly zejména na hrudníku a v menší míře na končetinách a tlamičce. Kiki je chována se samcem. Na rentgenovém snímku jsme objevili útvary podobné vajíčkům . Po asi dvou měsících byl nález na rentgenu stejný a chameleón nejevil snahu vajíčka vyklást. V té době již byly kožní změny natolik závažné, že jsme se rozhodli pro operaci, protože vajíčka nebo zadržené folikuly mohly být příčinou kožních potíží.

Pomohli jsme i Ogy

Pomohli jsme i Ogy

Velmi zajímavý pacient se podrobil v minulých dnech léčbě v naší ordinaci. Navštívil nás majitel samice leguána zeleného (Iguana iguana). Samice jménem Ogy (0,95 kg, 86 cm) se chovala velmi statečně a vyšetření proto netrvalo příliš dlouho. Konečná diagnóza - zadržená vajíčka.

Feliway - tajemství spokojených koček

Feliway - tajemství spokojených koček

Pokud se kočka cítí bezpečně ve svém prostředí, otírá si hlavu o nábytek, rohy zdí, nebo okraje záclon a zanechává zde látky nazývané „obličejové feromony“. Tyto feromony jí poskytují pocit spokojenosti a pohodlí bez jakéhokoliv stresu. Pokud nastanou změny v prostředí, ve kterém kočka žije (např. návštěva veterináře, návrat z nemocnice, přestěhování se, změna nábytku, cizí lidé) a nebo pokud je kočka vystrašená, muže se vyvinout stav neklidu a strachu. Tento stav je provázen změnami chování, jako jsou: značkování močí, škrábání, ztráta apetitu, odmítaní her a aktivit. V těchto případech muže být FELIWAY difuzér bezpečně použit k návratu přirozené rovnováhy kočky. FELIWAY difuzér imituje kočičí obličejový feromon, který navozuje stav bezpečí a pohody. Uvedený přípravek je u nás k dostání na objednávku.

Kompletní informace ke stažení