Ordinační hodiny
Pondělí-pátek   8.00 - 12.00   13.00 - 20.00
Sobota   9.00 - 12.00
Neděle 18.00 - 19.00
Operační hodiny
Pondělí-pátek   8.00 - 12.00
POHOTOVOST NA TEL. 736 175 107

Novinky

BROADLINE - KOMPLEXNÍ ANTIPARAZITIKUM PRO KOČKY

BROADLINE - KOMPLEXNÍ ANTIPARAZITIKUM PRO KOČKY

BROADLINE TM spot-on pro kočky francouzské firmy Merial představuje první kombinované antiparazitikum proti vnitřním i vnějším parazitům.

BROADLINE TM je kombinací čtyř prověřených účinných látek v tekuté formě, která se aplikuje stejně jako běžné spot-ony (kapka za krk).

 

Nejkomplexnější antiparazitární ochrana pro kočky. Jedná se kombinaci 4 účinných látek ve formě nového spot on.  Jedna aplikace usmrcuje klíšťata a blechy včetně vývojových stádií a brání napadení klíšťaty po dobu až 3 týdnů a napadení blechami po dobu nejméně 1 měsíce.

 

 

  •  Léčba a prevence infestace blechami. Odstranění blech během 24 hodin. Jedno ošetření brání dalšímu napadení po dobu nejméně jednoho měsíce.
  •  Prevence kontaminace prostředí blechami inhibicí vývoje nedospělých stádií blech (vajíčka, larvy a kukly) více než měsíc.
  •  Přípravek může být použit jako součást léčebné strategie při kontrole alergie na bleší kousnutí (FAD).
  •  Léčba a prevence napadení klíšťaty. Odstranění klíšťat během 48 hodin. Jedno ošetření brání dalšímu napadení až po dobu 3 týdnů.
  •  Léčba napadení tasemnicemi.
  •  Léčba napadení gastrointestinálními hlísticemi.
  •  Léčba napadení oblými červy močového měchýře.
  •  Prevence srdeční dirofilariózy po dobu jednoho měsíce.
  •  Vhodné pro naše nejmenší pacienty od 7týdnů/600g.

 

BRAVECTO - 3 měsíce bez blech a klíšťat

BRAVECTO - 3 měsíce bez blech a klíšťat

NOVĚ K DOSTÁNÍ NA NAŠÍ VETERINÁRNÍ KLINICE

Nový přípravek proti blechám a klíšťatům ve formě tablety s účinkem až na 3 měsíce.

-Tato ochucená žvýkací tableta bude chránit Vašeho psa 12 týdnů před klíšťaty a blechami
-Lze podávat již u štěňat od 8 týdne stáří, březím a kojícím fenám
-Velmi rychlý nástup účinku
-Přípravek může být použit jako součást léčebné strategie alergické dermatitidy způsobené bleším kousnutím
-Lze využít u zvířat, která mají alergickou reakci na obojky a nebo spot ony
-K dostání pouze u veterinárního lékaře

Vánoce jsou svátky i pro Vaše miláčky

Vánoce jsou svátky i pro Vaše miláčky

 

 

Cizí těleso v žaludku štěněte

Cizí těleso v žaludku štěněte

PRONÁJEM PSÍHO SALONU V HANYCHOVĚ

PRONÁJEM PSÍHO SALONU V HANYCHOVĚ

 

V nově vybudované klinice Hanychov nabízíme pronájem prostor psího salonu. Vzhledem k široké klientele kliniky se jedá o ideální umístění doplňkové služby pro naše pacienty. Salon je přístupný z čekárny kliniky. Další podmínky sdělíme telefonicky či při osobním jednání.

Sledujte soutěže na našem Facebooku

Sledujte soutěže na našem Facebooku

Sledujte pravidelné soutěže o zajímavé ceny na našem facebooku. Nebojte se zapojit a sdílejte s ostatními své zážitky se čtyřnohými mazlíčky a k tomu vyhrajte ! Více na FB Veterinární kliniky Hanychov.

Pacient s bodlinami

Pacient s bodlinami

  V březnu naši kliniku navštívil ne úplně běžný pacient. Majitelé přišli na recepci kliniky s krabicí od bot a z ní vykukovala hlava s bodlinami. Ježek odmítal chodit, když už popolezl, výrazně kulhal na pravou zadní končetinu. K vyšetření jsme museli ježka sedovat, zhotovili jsme potřebné rtg snímky. Na rtg se naštěstí nepotvrdilo podezření na poranění kosterního aparátu. Noha byla v těžkém zámětu po poranění. Nožičku jsme ošetřili a ježkovi aplikovali antibiotika. Po dvou dnech se ježek zlepšil a nyní již úspěšně dokončuje léčbu. Jak příjde skutečné jaro, ježek vyrazí zpět do přírody užívat si svobodného života.

Digitalizace RTG obrazu

Digitalizace RTG obrazu

  Díky technickému vývoji je možno v dnešní době vyvolávací proces RTG snímků zdigitalizovat a po sto letech tzv. "mokré" cesty využít nové metody zpracování obrazu. Díky této technické novince získá lékař kvalitativně zcela nesrovnatelně lepší snímek než tomu bylo u původní, tzv. mokré, cesty vyvolávacího procesu. Tato digitalizace zpracování mimo jiné umožňuje získaný snímek dále zpracovávat - upravovat kontrast, velikost snímku, zobrazovat detaily a v neposlední řadě provádět různá měření a výpočty, která zvyšují informační výtěžnost snímku. Snímky se dají výrazně jednodušeji archivovat a event. posílat specialistům na konzultace. V prosinci 2013 jsme naši kliniku v Hanychově takovouto technologií rovněž vybavili. Pořídili jsme nejmodernější model digitalizace od renomované světové značky KODAK, která udává celosvětově krok v oblasti digitalizace RTG. Díky našemu počítačovému systému máme databázi jak rtg snímků tak  i dalších např. laboratorních dat on-line dostupnou na obou našich pracovištích. Věříme, že i vy bude spokojeni s tímto novým zařízením na naší klinice.