Ordinační hodiny
Pondělí-pátek   8.00 - 12.00   13.00 - 20.00
Sobota   9.00 - 12.00
Neděle 18.00 - 19.00
Operační hodiny
Pondělí-pátek   8.00 - 12.00
POHOTOVOST NA TEL. 736 175 107

Novinky

Cizí těleso v žaludku štěněte

Cizí těleso v žaludku štěněte

PRONÁJEM PSÍHO SALONU V HANYCHOVĚ

PRONÁJEM PSÍHO SALONU V HANYCHOVĚ

 

V nově vybudované klinice Hanychov nabízíme pronájem prostor psího salonu. Vzhledem k široké klientele kliniky se jedá o ideální umístění doplňkové služby pro naše pacienty. Salon je přístupný z čekárny kliniky. Další podmínky sdělíme telefonicky či při osobním jednání.

Sledujte soutěže na našem Facebooku

Sledujte soutěže na našem Facebooku

Sledujte pravidelné soutěže o zajímavé ceny na našem facebooku. Nebojte se zapojit a sdílejte s ostatními své zážitky se čtyřnohými mazlíčky a k tomu vyhrajte ! Více na FB Veterinární kliniky Hanychov.

Pacient s bodlinami

Pacient s bodlinami

  V březnu naši kliniku navštívil ne úplně běžný pacient. Majitelé přišli na recepci kliniky s krabicí od bot a z ní vykukovala hlava s bodlinami. Ježek odmítal chodit, když už popolezl, výrazně kulhal na pravou zadní končetinu. K vyšetření jsme museli ježka sedovat, zhotovili jsme potřebné rtg snímky. Na rtg se naštěstí nepotvrdilo podezření na poranění kosterního aparátu. Noha byla v těžkém zámětu po poranění. Nožičku jsme ošetřili a ježkovi aplikovali antibiotika. Po dvou dnech se ježek zlepšil a nyní již úspěšně dokončuje léčbu. Jak příjde skutečné jaro, ježek vyrazí zpět do přírody užívat si svobodného života.

Digitalizace RTG obrazu

Digitalizace RTG obrazu

  Díky technickému vývoji je možno v dnešní době vyvolávací proces RTG snímků zdigitalizovat a po sto letech tzv. "mokré" cesty využít nové metody zpracování obrazu. Díky této technické novince získá lékař kvalitativně zcela nesrovnatelně lepší snímek než tomu bylo u původní, tzv. mokré, cesty vyvolávacího procesu. Tato digitalizace zpracování mimo jiné umožňuje získaný snímek dále zpracovávat - upravovat kontrast, velikost snímku, zobrazovat detaily a v neposlední řadě provádět různá měření a výpočty, která zvyšují informační výtěžnost snímku. Snímky se dají výrazně jednodušeji archivovat a event. posílat specialistům na konzultace. V prosinci 2013 jsme naši kliniku v Hanychově takovouto technologií rovněž vybavili. Pořídili jsme nejmodernější model digitalizace od renomované světové značky KODAK, která udává celosvětově krok v oblasti digitalizace RTG. Díky našemu počítačovému systému máme databázi jak rtg snímků tak  i dalších např. laboratorních dat on-line dostupnou na obou našich pracovištích. Věříme, že i vy bude spokojeni s tímto novým zařízením na naší klinice.

Nové vybavení pro ophtalmoskopická vyšetření

Nové vybavení pro ophtalmoskopická vyšetření

  Již delší dobu pozorujeme nárůst ophtalmologických problémů mezi našimi pacienty. Proto MVDr. Ivo Gréger v posledních 5 letech absolvoval soustavný vzdělávací program zaměřený na problematiku očních onemocnění malých zvířat. K důkladnému vyšetření a následně správně nastavené terapii je třeba i kvalitní přístroje. Proto jsme naši kliniku vybavili zcela moderní vysoce kvalitní šterbinovou lampou firmy Keeler (UK), která slouží k detailnímu vyšetření jak očních adnex tak očního bulbu. Zařízení je schopno rovněž pořizovat záznamy a tím nám umožňuje zcela objektivní posouzení vývoje stavu či průběhu léčby. Dále jsme obohatili naše přístrojové vybavení o přístroj pro měření nitroočního tlaku TonoVet finké firmy "icare". Tento přístroj umožňuje zcela komfortní a nestresujcí vyšetření bez nutnosti použití lokálních anestetik v oku. Věříme, že oceníte naši snahu rozšiřovat a zdokonalovat naše služby pro Vaše mazlíčky.

Biochemický a hematologický analyzátor IDEXX

Biochemický a hematologický analyzátor IDEXX

  V říjnu 2013 jsme pořídili nový špičkový hematologický a biochemický analyzátor IDEXX. Analyzátor dokáže během 10 minut provést analýzu 24 hematologických parametrů a více než 40 biochemických ukazatelů krve. Rychlost vyšetření je důležitá zejména u akutních pacientů, kde dokážeme díky výsledkům vyšetření přesněji zahájit odpovídající léčbu a tím urychlit vyléčení pacienta.  Tímto krokem se snažíme udržet přístrojové vybavení kliniky na vysoké úrovni a poskytovat služby moderní medicíny. Výsledky vyšetření jsou ihned ukládány do informačního systému kliniky a jsou ihned k dispozici všem našim lékařům na obou pracovištích. Věříme, že i Vy, naši klienti, oceníte naši snahu o poskytování co nejlepší péče Vašim mazlíčkům.

Navštivte nově také náš facebook

Navštivte nově také náš facebook

Nyní máte možnost navštívit stránku Veterinární kliniky Hanychov prostřednictví sítě Facebook. Nebojte se ohodnotit příspěvky, fotografie a videa. Vaše názory pomáhají formovat budoucí obsah profilu. Těšíme se na Vás na facebooku.