Ordinační hodiny
Pondělí-pátek   8.00 - 12.00   13.00 - 20.00
Sobota   9.00 - 12.00
Neděle 18.00 - 19.00
Operační hodiny
Pondělí-pátek   8.00 - 12.00
POHOTOVOST NA TEL. 736 175 107

Novinky

Operace činčily

Operace  činčily

Činčily nepatří k běžně chovaným domácím zvířatům a ani v naší ordinaci, kde ošetřujeme hodně králíků, potkanů, morčat a dalších drobných savců, není každodenním pacientem. Proto jsme se s vámi chtěli podělit o radostný zážitek z narození malé činčily.

Soutěž: posílejte odpovědi a vyhrajte

Dnes byly zveřejněny poslední otázky k vyplnění tajenky v naší sekci Soutež. Již v průběhu soutěžení nám bylo zasláno mnoho pokusů o správné řešení, neboť právě rychlost rozhodne o tom, kdo bude odměněn hodnotnými cenami od společnosti Hills. Ale důležitější než rychlost je samozřejmě správnost. A k ní máte nyní veškeré potřebné otázky. Tak neváhejte a pošlete nám správné vyluštění tajenky do pátku 4.5. V pondělí 7.5. zveřejníme všechny vítěze soutěže.

Nová soutěž o hodnotná krmiva

Nová soutěž o hodnotná krmiva

Od pondělí 27. února probíhá na našich stránkách další soutěž. Deset nejrychlejších soutěžících se správně vyluštěnými tajenkami získá hodnotné ceny od společnosti Hill´s Pet Nutrition. Ano, i tentokrát jsme zvolili formu soutěže oblíbenou tajenku, do níž každý týden odkryjeme několik otázek. Její vyluštění nám posílejte emailem, můžete je i sdělit osobně v pavlovické ordinaci nebo hanychovské klinice. Zatím sice není kam spěchat, ale nenechte se ukolébat jen pozvolně přicházejícím jarem, ať Vám neutečou ceny pro Vaše miláčky.

Na dlouhé procházky se psem v mrazu zapomeňte

Na dlouhé procházky se psem v mrazu zapomeňte

Jakmile rtuť teploměru klesne pod minus 5 °C, se štěňaty by se nemělo ven chodit vůbec, ani venčit. Venčení by měl majitel štěněte v opravdu mrazivých dnech nahradit "venčením" na noviny, savou podložkou nebo do vany.

Rady pro klidnější Silvestr Vašich mazlíčků

Každoroční oslavy příchodu nového roku se již tradičně neobejdou bez ohňostrojů, petard a jiných pyrotechnických radovánek. Tento zvyk bohužel s sebou nese velkou stresovou zátěž pro velkou část psích a kočičích mazlíčků (a mnohdy i jejich majitelů).
 

Od 1.1. změna podmínek pro cestování se psy, kočkami a fretkami po EU

K 1. lednu 2012 se mění Nařízení ES č. 998/2003, čímž dochází ke změně podmínek pro cestování se psy, kočkami a fretkami po EU. Změnou nařízení se ruší požadavek na sérologické vyšetření na protilátky proti vzteklině. Další změnou je, že do Švédska nebude zapotřebí ošetření proti Echinokokům.

 

Soutěž o ceny za více než 10 tisíc VRCHOLÍ

Soutěž o ceny za více než 10 tisíc VRCHOLÍ

V pondělí 28.11. budou zveřejněny poslední otázky a vy tak máte již nyní jedinečnou šanci stát se jedním ze šťastných výherců naší soutěže o ceny věnované Centrem Babylon v celkové hodnotě více než 10.000 Kč. Deset výherců obdrží zdarma volné vstupenky do Aquaparku, Lunaparku či IQ parku. Vyluštěnou tajenku posílejte do pátku 2.12., ale pozor - kdo dříve pošle, vyhrává. Pravidla soutěže jsou zveřejněna v sekci soutěž. Pojďte si s námi zpestřit listopadové sychravo a smog zábavným soutěžením a vyhrajte poukázky pro předvánoční relax.

Jeff se zlomenou nohou

Jeff se zlomenou nohou

Do ordinace se dostavil nešťastný majitel mladého kocoura Jeffa s tím, že kocour se zamotal, upadnul a od té doby nechodí na pravou přední nohu. Po klinickém vyšetření a zhotovení rtg snímků byla diagnoza jasná – kocour má dlouhou spirálovitou zlomeninu pažní kosti. S majitelem jsme probrali možnosti řešení a rozhodli jsme se pro okamžitý operační zákrok.

Po předoperačním vyšetření jsme kocoura uspali, nachystali k operaci a v průběhu operačního zákroku jsme do kosti zavedli ortopedický hřeb. Tím jsme zajistili stabilitu kosti v dlouhé ose. Poté jsme z ortopedického drátu zhotovili celkem tři cerkláže, kterými jsme kost zastabilizovali do směru rotace. Tímto jsme dosáhli potřebné stability jednotlivých úlomků k tomu, aby mohl úspěšně nastoupit proces hojení zlomeniny.

Jeff se po probuzení z narkózy snažil postiženou nohou „ulovit“ plyšovou myš – svoji oblíbenou hračku a rozhodně se netvářil, že by ho postižená noha nějak omezovala v pohybu. Pro úspěšné zahojení nyní bude potřeba, aby majitel zajistil pohybový klid kocoura a předpokládáme vyhojení zlomeniny za cca 6-8 týdnů.