Ordinační hodiny
Pondělí-pátek   8.00 - 12.00   13.00 - 20.00
Sobota   9.00 - 12.00
Neděle 18.00 - 19.00
Operační hodiny
Pondělí-pátek   8.00 - 12.00
POHOTOVOST NA TEL. 736 175 107

Novinky

Krmiva Eukanuba za bezkonkurenční ceny

Krmiva Eukanuba za bezkonkurenční ceny

Podařilo se nám zajistit špičková krmiva značky Eukanuba za velmi výhodné ceny. Například 15 kg Eukanuba Puppy Large breed nabízíme za 1214 Kč, Eukanuba Adult Large breed 15 kg za 1133 Kč,Eukanuba Adult Medium breed 15 kg za 1133 Kč a Eukanuba Senior Large breed 15 kg za 1214 Kč. Tato krmiva jsou k dispozici v naší ordinaci v Pavlovicích, nicméně tato krmiva si můžete objednat k vyzvednutí i ve Veterinární klinice Hanychov, avšak po předchozí telefonické či emailové domluvě alespoň jeden den dopředu. Věříme, že oceníte možnost pořízení kvalitního krmiva za takto výhodné ceny. Nabídka je omezena do vyprodání zásob.
 

S ošetřením psa v zahraničí pomůže pojistka, nabídka je ale skoupá

S ošetřením psa v zahraničí pomůže pojistka, nabídka je ale skoupá

Na cestu do zahraničí pojistěte nejen sebe, ale také svého psa. Vyhnete se tak šoku z částky, o kterou by se v případě jeho úrazu či onemocnění vaše dovolená prodražila. Pojistit si můžete i škodu, kterou by váš psí miláček mohl způsobit.

Pojištění psů má ovšem ve své nabídce jen pár společností. Pojištění veterinární péče nabízí jen pět. S širší nabídkou se setkáte u pojištění odpovědnosti za škodu, kterou zvíře způsobí. Oba produkty ale pojišťovny nabízejí jen jako připojištění k cestovnímu pojištění klienta.

Vaše zvíře musí splňovat několik základních podmínek. Především musí být starší tří měsíců (v případě Slavia pojišťovny šesti měsíců), některé pojišťovny dokonce limitují i maximální věk psa - mezi osmi až deseti lety. U Evropské cestovní pojišťovny a České podnikatelské pojišťovny (ČPP) se s omezením horní hranice věku nesetkáte.

Samozřejmostí je, že pes musí být zdravý, musí cestovat s platným pasem a být označen čipem (podrobněji si přečtěte v našem předchozím článku).

 

Cestovní pojištění psa pouze jako připojištění
Máte-li sjednáno cestovní pojištění u České pojišťovny, pojišťovny Slavia a ČPP, svého psa připojistíte jen pro případ úhrady ošetření v zahraničí, pokud zvíře náhle onemocní nebo se zraní. Pojišťovny Uniqa a Evropská cestovní nabízejí klientům v připojištění současně jak pojištění nákladů na veterinární léčbu, tak odpovědnosti za škodu, kterou by zvíře mohlo způsobit.

Pojistné limity pro náklady vynaložené na veterinární léčbu v zahraničí se podle pojišťovny pohybují od deseti do padesáti tisíc korun. Kromě Uniqy všechny ostatní pojišťovny vyžadují spoluúčast klienta. Česká pojišťovna dokonce proplatí jen 70 procent nákladů na veterinární ošetření.

Výše pojistného se pohybuje v řádech několika desetikorun za den. Pouze u Evropské cestovní pojišťovny zaplatíte jednorázově buď pojištění na rok, nebo na dobu maximálně 31 dní. Česká pojišťovna svým klientům, kteří mají sjednáno pojištění Mazlíček, automaticky sníží pojistné o 30 procent.

Na výši pojistného nemá vliv plemeno zvířete ani jeho hmotnost, konkrétní destinace, či to, jestli budete se psem trávit dovolenou túrami v Alpách nebo koupáním v moři v Chorvatsku.

 

Pes způsobí škodu, ani nemrknete
I ten nejposlušnější pes může někoho zranit, nebo něco zničit. Před finančními následky se lze chránit pojištěním odpovědnosti za škodu. Většina pojišťoven případné škody způsobené psem kryje z pojištění odpovědnosti klienta sjednaného k jeho cestovnímu pojištění, případně k pojištění domácnosti. Narazíte jen u pojišťoven AXA a Direct, ty škody způsobené psem v zahraničí nekryjí.
Podobný případ řešila například pojišťovna Slavia. "Klient vycestoval do ciziny i se svým psem. Při procházce po městě mu utekl a pokousal místního obyvatele. Po návratu z dovolené mu přišla faktura na 1 690 eur. Díky tomu, že měl sjednáno pojištění odpovědnosti za škodu, mu pojišťovna poskytla pojistné plnění přes 40 tisíc korun," uvádí zástupce pojišťovny Jan Bárta.

Pojistné limity u škody na zdraví se pohybují kolem dvou milionů, u škody na majetku kolem jednoho milionu a finanční škody kolem půl milionu. Denní pojistné je zhruba do deseti korun denně.
 

Zdroj: www.idnes.cz

Císařský řez u čivavy

Císařský řez u čivavy

Naši kliniku navštívili majitelé čtyř a půl leté fenky čivavy s tím, že je již 65 dní březí a stále se nechystá k porodu. Provedli jsme klinické vyšetření fenky a v průběhu ultrazvukového vyšetření jsme zjistili, že fenka má tři štěňata, která jsou již poměrně velká. Dvě ze štěňat již směřovala do pánevního vstupu. Vzhledem k velikosti štěňat a fenky jsme se rozhodli přistoupit k císařskému řezu. Po standardní předoperační přípravě jsme fenku zakanylovali a co nejdříve po nástupu účinku narkotik jsme štěňata vybavili z dělohy. Při zákroku jsme zjistili, že dvě štěňata byla sestouplá hlavičkou do pánve, kde se zaklínila a tím bránila přirozenému porodu. Bohužel jedno z těchto štěňat již bylo bez známek života. Zbylá dvě štěňata se ihned po operaci napila mléka od fenky a mají se čile k světu. Na obrázku je fenka se štěňaty cca 30 minut po zákroku. Přejeme štěňátkům stejný úspěch jako měli jejich předchozí sourozenci – jsou to juniorští šampioni Německa.

ŠTĚŇATA NALEZENÁ V LESE !!!

ŠTĚŇATA NALEZENÁ V LESE !!!

25. června 2011 byla nalezena 3 štěňata kříženců v lese u Mařenic. Nějaká „dobrá duše“ je tam vyhodila. Dvě štěňata se podařilo chytit, třetí zatím ne. Zatím jsou plachá, ale vypadají zdravá. Pomáháme pro ně hledat nové hodné majitele. Další informace na telefonním čísle 736 763 715. Fotografie štěňat si můžete prohlédnout zde.

Ajda – skleněnka ve střevě

Ajda – skleněnka ve střevě

Dne 9.6.2011 navštívili naši kliniku majitelé půlroční zlaté retrívřice Ajdy pro akutní zvracení. Po provedeném klinickém vyšetření jsme přistoupili k rentgenologickému vyšetření, abychom odlišili to zda příčinou zvracení je gastroenteritida (zánět žaludku a střev)  mechanický ileus (obstrukce zažívacího traktu bránící pasáži zažitiny) či cizí těleso v zažívacím traktu.

Na tomto rentgenologickém snímku bylo patrno cizí těleso kulovitého tvaru. Po zhodnocení velikosti a lokalizaci v tenkém střevě jsme zvolili klasický chirurgický přístup. Vzhledem k výbornému zdravotnímu stavu jsme bez nutnosti předchozí stabilizace ihned přistoupili k chirurgickému výkonu.

Operační zákrok proběhl hladce a bez komplikací. Vzhledem k včasné návštěvě majitele a k rychlé diagnostice problému,  bylo střevo bez viditelného tlakového poškození cizím tělesem, díky tomu nebylo nutné postižený úsek střeva vytnout. Z tenkého střeva Ajdy jsem vyjmuli skleněnou kuličku – oblíbenou hračku vnoučat majitelů Ajdy.

Prvních 24 hodin po zákroku jsme zajistili přísun tekutin a živin pro Ajdu pomocí nitrožilní infuze. Poté jsme začali Ajdu kontrolovaně napájet vodou. Ajda byla schopna bez komplikací přijímat vodu a tak jsme po dalších šesti hodinách zahájili rozkrmováni pomocí kašovité veterinární diety určené pro onemocnění zažívacího traktu – krmili jsme po malých dávkách každé dvě hodiny. Rekonvalescence probíhala podle našich představ, a proto mohla být 2 dny po chirurgickém zákroku propuštěna do domácí péče. Součástí terapie byla také medikamentózní ochrana sliznice žaludku a podpora střevní peristaltiky.

Dnes už má Ajda zcela normální režim jako před operací a tak si opět užívá štěněčích radovánek.

Jen doufáme, že to pro ni byla dostatečná zkušenost a svoji zvídavost si bude vybíjet jinak než pojídáním takovýchto předmětů.

 

Obr. 1 – patrný jasný útvar v tenkém střevě – skleněná kulička


 

Obr. 2 -  snímek stejného pacienta v kolmé projekci


 

Zvířata a jedy

Zvířata a jedy

Otevřeli jsme psí salon

Otevřeli jsme psí salon

 

Od začátku léta 2011 jsme rozšířili nabídku služeb, které poskytujeme.  Naše sestřička Mája se postará  o úpravu srsti Vašich domácích mazlíčků. Pro stříhání psů a koček jsme vyhradili prostor v nové ordinaci v Pavlovicích. Ke stříhání je třeba se domluvit telefonicky v kterékoliv z našich ordinací.  Zde Vám rádi sdělíme i další podrobnosti, které Vás zajímají.

Velká část majitelů oceňuje možnost spojit úpravu srsti s preventivní prohlídkou čtyřnohého přítele. U psů, kteří stříhání snáší špatně, nabízíme možnost provést úpravu srsti v sedaci, nebo je možno stříhání spojit např. s odstraněním zubního kamene či jiným drobným zákrokem prováděným v sedaci.

Dále nabízíme úpravu srsti u koček v sedaci (zejména u dlouhosrstých plemen se zplstnatělou srstí). Sedace zvířat, je-li nutná, je vždy prováděna veterinárním lékařem, a  to po předchozím vyšetření zdravotního stavu. Zároveň provádíme úpravu drápků, čištění uší a ošetření análních žlázek. V rámci úpravy srsti Vám doporučíme vhodné šampony dle typu srsti a vhodné pomůcky pro péči o srst (kartáče, vyčesávací rukavice atd.).

 

 

Kastrace zvířat převzatých z útulku

Kastrace zvířat převzatých z útulku

Od 1. května provádíme kastrace zvířat převzatých novými majiteli z útulku v Liberci. Uzavřeli jsme pro obě naše pracoviště, tedy Veterinární kliniku Hanychov i Veterinární ordinaci Pavlovice, smlouvu se zřizovatelem útulku pro opuštěná zvířata.

Kastraci koček a kocourů převzatých z útulku hradí za nové majitele Statutární město Liberec, na kastraci fen a psů město Liberec přispívá. Jediné, co zájemce o využití této služby potřebuje, je smlouva s útulkem o osvojení zvířete. Veškeré další administrativní kroky již vyřídí za majitele zvířete naše ordinace.