Ordinační hodiny
Pondělí-pátek   8.00 - 12.00   13.00 - 20.00
Sobota   9.00 - 12.00
Neděle 18.00 - 19.00
Operační hodiny
Pondělí-pátek   8.00 - 12.00
POHOTOVOST NA TEL. 736 175 107

Novinky

Císařský řez u čivavy

Císařský řez u čivavy

Naši kliniku navštívili majitelé čtyř a půl leté fenky čivavy s tím, že je již 65 dní březí a stále se nechystá k porodu. Provedli jsme klinické vyšetření fenky a v průběhu ultrazvukového vyšetření jsme zjistili, že fenka má tři štěňata, která jsou již poměrně velká. Dvě ze štěňat již směřovala do pánevního vstupu. Vzhledem k velikosti štěňat a fenky jsme se rozhodli přistoupit k císařskému řezu. Po standardní předoperační přípravě jsme fenku zakanylovali a co nejdříve po nástupu účinku narkotik jsme štěňata vybavili z dělohy. Při zákroku jsme zjistili, že dvě štěňata byla sestouplá hlavičkou do pánve, kde se zaklínila a tím bránila přirozenému porodu. Bohužel jedno z těchto štěňat již bylo bez známek života. Zbylá dvě štěňata se ihned po operaci napila mléka od fenky a mají se čile k světu. Na obrázku je fenka se štěňaty cca 30 minut po zákroku. Přejeme štěňátkům stejný úspěch jako měli jejich předchozí sourozenci – jsou to juniorští šampioni Německa.

ŠTĚŇATA NALEZENÁ V LESE !!!

ŠTĚŇATA NALEZENÁ V LESE !!!

25. června 2011 byla nalezena 3 štěňata kříženců v lese u Mařenic. Nějaká „dobrá duše“ je tam vyhodila. Dvě štěňata se podařilo chytit, třetí zatím ne. Zatím jsou plachá, ale vypadají zdravá. Pomáháme pro ně hledat nové hodné majitele. Další informace na telefonním čísle 736 763 715. Fotografie štěňat si můžete prohlédnout zde.

Ajda – skleněnka ve střevě

Ajda – skleněnka ve střevě

Dne 9.6.2011 navštívili naši kliniku majitelé půlroční zlaté retrívřice Ajdy pro akutní zvracení. Po provedeném klinickém vyšetření jsme přistoupili k rentgenologickému vyšetření, abychom odlišili to zda příčinou zvracení je gastroenteritida (zánět žaludku a střev)  mechanický ileus (obstrukce zažívacího traktu bránící pasáži zažitiny) či cizí těleso v zažívacím traktu.

Na tomto rentgenologickém snímku bylo patrno cizí těleso kulovitého tvaru. Po zhodnocení velikosti a lokalizaci v tenkém střevě jsme zvolili klasický chirurgický přístup. Vzhledem k výbornému zdravotnímu stavu jsme bez nutnosti předchozí stabilizace ihned přistoupili k chirurgickému výkonu.

Operační zákrok proběhl hladce a bez komplikací. Vzhledem k včasné návštěvě majitele a k rychlé diagnostice problému,  bylo střevo bez viditelného tlakového poškození cizím tělesem, díky tomu nebylo nutné postižený úsek střeva vytnout. Z tenkého střeva Ajdy jsem vyjmuli skleněnou kuličku – oblíbenou hračku vnoučat majitelů Ajdy.

Prvních 24 hodin po zákroku jsme zajistili přísun tekutin a živin pro Ajdu pomocí nitrožilní infuze. Poté jsme začali Ajdu kontrolovaně napájet vodou. Ajda byla schopna bez komplikací přijímat vodu a tak jsme po dalších šesti hodinách zahájili rozkrmováni pomocí kašovité veterinární diety určené pro onemocnění zažívacího traktu – krmili jsme po malých dávkách každé dvě hodiny. Rekonvalescence probíhala podle našich představ, a proto mohla být 2 dny po chirurgickém zákroku propuštěna do domácí péče. Součástí terapie byla také medikamentózní ochrana sliznice žaludku a podpora střevní peristaltiky.

Dnes už má Ajda zcela normální režim jako před operací a tak si opět užívá štěněčích radovánek.

Jen doufáme, že to pro ni byla dostatečná zkušenost a svoji zvídavost si bude vybíjet jinak než pojídáním takovýchto předmětů.

 

Obr. 1 – patrný jasný útvar v tenkém střevě – skleněná kulička


 

Obr. 2 -  snímek stejného pacienta v kolmé projekci


 

Zvířata a jedy

Zvířata a jedy

Otevřeli jsme psí salon

Otevřeli jsme psí salon

 

Od začátku léta 2011 jsme rozšířili nabídku služeb, které poskytujeme.  Naše sestřička Mája se postará  o úpravu srsti Vašich domácích mazlíčků. Pro stříhání psů a koček jsme vyhradili prostor v nové ordinaci v Pavlovicích. Ke stříhání je třeba se domluvit telefonicky v kterékoliv z našich ordinací.  Zde Vám rádi sdělíme i další podrobnosti, které Vás zajímají.

Velká část majitelů oceňuje možnost spojit úpravu srsti s preventivní prohlídkou čtyřnohého přítele. U psů, kteří stříhání snáší špatně, nabízíme možnost provést úpravu srsti v sedaci, nebo je možno stříhání spojit např. s odstraněním zubního kamene či jiným drobným zákrokem prováděným v sedaci.

Dále nabízíme úpravu srsti u koček v sedaci (zejména u dlouhosrstých plemen se zplstnatělou srstí). Sedace zvířat, je-li nutná, je vždy prováděna veterinárním lékařem, a  to po předchozím vyšetření zdravotního stavu. Zároveň provádíme úpravu drápků, čištění uší a ošetření análních žlázek. V rámci úpravy srsti Vám doporučíme vhodné šampony dle typu srsti a vhodné pomůcky pro péči o srst (kartáče, vyčesávací rukavice atd.).

 

 

Kastrace zvířat převzatých z útulku

Kastrace zvířat převzatých z útulku

Od 1. května provádíme kastrace zvířat převzatých novými majiteli z útulku v Liberci. Uzavřeli jsme pro obě naše pracoviště, tedy Veterinární kliniku Hanychov i Veterinární ordinaci Pavlovice, smlouvu se zřizovatelem útulku pro opuštěná zvířata.

Kastraci koček a kocourů převzatých z útulku hradí za nové majitele Statutární město Liberec, na kastraci fen a psů město Liberec přispívá. Jediné, co zájemce o využití této služby potřebuje, je smlouva s útulkem o osvojení zvířete. Veškeré další administrativní kroky již vyřídí za majitele zvířete naše ordinace.

1.4.:nová pobočka v Pavlovicích

1.4.:nová pobočka v Pavlovicích

V pátek 1. dubna jsme otevřeli novou Veterinární ordinaci Pavlovice - pobočku naší stávající zavedené Veterinární kliniky Hanychov. Novou pavlovickou ordinaci najdete v ulici Generála Svobody č.p. 84/26, po pravé straně za autocentrem Nissan, kousek před Koloseem. Neváhejte a přijďte se podívat do Vaší nové veterinární ordinace - jsme přesvědčeni, že si ji oblíbíte nejen Vy, ale především Váš domácí mazlíček.

Soutěž - na konci března bude jasno

Soutěž - na konci března bude jasno

Od začátku února probíhá soutěž o hodnotné ceny věnované společností Hills. Nyní jsou již zveřejněny všechny otázky, stačí jejich správné odpovědi vepsat do tajenky a ... ti z vás, kteří chtějí riskovat a získat nejhodnotnější ceny, tak nyní mají poslední možnost. Proto neváhejte, luštěte a posílejte své tipy na znění tajenky - odměnou vám budou skvělé ceny od Hills. Více se dozvíte v sekci soutěž.