Ordinační hodiny
Pondělí-pátek   8.00 - 12.00   13.00 - 20.00
Sobota   9.00 - 12.00
Neděle 18.00 - 19.00
Operační hodiny
Pondělí-pátek   8.00 - 12.00
POHOTOVOST NA TEL. 736 175 107

Novinky

PŘÍBĚH BARÍHO

PŘÍBĚH BARÍHO

Majitelka tři měsíce starého štěněte labradorského retrívra navštívila naši kliniku s tím, že pes zvrací, má průjem a vypadá špatně. Při klinickém vyšetření Barího jsme zjistili změny v oblasti dutiny břišní, na pohmat bylo břicho tvrdé a bolestivé. Pes jevil příznaky odvodnění a byl značně apatický. S majitelkou jsme se domluvili, že Barího do odpoledne hospitalizujeme v ordinaci, provedeme nezbytná vyšetření, zahájíme léčbu a dehydrataci začneme řešit infuzní terapií. U štěněte ale během dvou hodin došlo k prudkému zvýšení teploty až na hranici 41 stupňů.

Nově nabízíme rozšířené služby

Nově nabízíme rozšířené služby

Nově vám nyní nabízíme rozšířené ordinační hodiny a navíc i větší rozsah služeb pro vás a vaše mazlíčky. Můžete nás navštívit v týdnu denně od 8 do 12 hodin a od 13 do 20 hodin, v sobotu od 9 do 12 hodin a nově i v neděli večer od 18 do 19 hodin. Dále nabízíme u vybraných typů ošetření a po telefonické konzultaci výjezd a provedení úkonů v místě vašeho bydliště. Tuto službu určitě uvítají především vaši mazlíčci, neboť tak budou méně stresováni z transportu na kliniku a zároveň nebudou vystrašeni z neznámého prostředí. Nadále můžete v akutních případech využívat naši nonstop pohotovost na telefonním čísle 736 175 107.

Pneumotorax u psa

Pneumotorax u psa

Na pohotovost naší kliniky byl přiveden dobrman – 10měsíční štěně Lord s příznaky velmi ztíženého dýchání a celkové apatie. Majitel uváděl, že pes před dvěma dny vyskočil za jízdy z otevřeného okénka vozidla, protože viděl vedle silnice kočku. Pes byl předešlý den ošetřen v jiné ordinaci, majitel však uváděl, že se stav zvířete i přes ošetření nadále zhoršoval a proto vyhledal ošetření na naší klinice.

Výherci v soutěži s Hills jsou již známi

Výherci v soutěži s Hills jsou již známi

Výherci naší soutěže, kteří nám jako první zaslali správné vyluštění tajenky, jsou již známi a vyhrávají hodnotné ceny od společnosti Hill´s. Nejste mezi nimi? Seznam výherců naleznete v sekci SOUTĚŽ.

Králík a bezoár

Králík a bezoár

Na podzim roku 2009 nám byl do ordinace přivezen zakrslý králík, dvouletá samička Terinka. Důvodem návštěvy byly problémy s nadměrným příjmem tekutin, odmítání stravy a nefungující vyprazdňování.

Operace želvy nádherné (Trachemys scripta elegans)

Operace želvy nádherné (Trachemys scripta elegans)

Před zhruba dvěma měsíci nám byla na kliniku přivezena samice želvy nádherné, která k nám byla odeslána z jiné veterinární kliniky. Želva nebyla schopna vyklást vejce. A to ani přes opakované ošetření injekcemi, které měly jeho snesení podpořit. Provedli jsme rentgenové vyšetření. Bohužel jsme ale zjistili, že problém je komplikovanější. Z rentgenového snímku sice bylo patrné pouze jedno zadržené vejce, ale na obou vaječnících byly viditelné i folikuly, což je u želv poměrně častý stav. Podílí se na něm hormonální nerovnováha, a to zejména nedostatek hormonů, které mají za úkol přimět folikuly na vaječnících ovulovat a uvolnit vajíčka do vejcovodu.

Střelné poranění přední končetiny

Střelné poranění přední končetiny

Na pohotovostní službu naší kliniky byla přivezena dvouletá bengálská kočka s pohybovými obtížemi přední končetiny. Po vyšetření a provedení RTG vyšetření jsme zjistili komplikovanou tříštivou zlomeninu pažní kosti způsobenou střelnou ránou ze vzduchovky.

Doba čekání na happy days

V duchu pravidel dlouhodobé tajenkové soutěže "Od jara do Vánoc" jsme skryly všechny dosud zveřejněné otázky až na poslední 4. Znovu budou zveřejněny v tzv. Happy days. Kdy budou? Určitě až po konci prázdnin. Takže všichni, kteří se o naší soutěži dozvěděli až nyní a přesto chtějí soutěžit, mají možnost opět shlédnout všechny zveřejněné otázky. Jen musí pravidelně a pečlivě sledovat naše stránky, kde s dostatečným předstihem upozorníme, že se Happy days blíží. A ti ostatní, kteří s námi hrají pravidelně, mohou již nyní z mnoha zveřejněných otázek hádat, jaké že je správné znění tajenky.