Ordinační hodiny
Pondělí-pátek   8.00 - 12.00   13.00 - 20.00
Sobota   9.00 - 12.00
Neděle 18.00 - 19.00
Operační hodiny
Pondělí-pátek   8.00 - 12.00
POHOTOVOST NA TEL. 736 175 107

Novinky

Operace želvy nádherné (Trachemys scripta elegans)

Operace želvy nádherné (Trachemys scripta elegans)

Před zhruba dvěma měsíci nám byla na kliniku přivezena samice želvy nádherné, která k nám byla odeslána z jiné veterinární kliniky. Želva nebyla schopna vyklást vejce. A to ani přes opakované ošetření injekcemi, které měly jeho snesení podpořit. Provedli jsme rentgenové vyšetření. Bohužel jsme ale zjistili, že problém je komplikovanější. Z rentgenového snímku sice bylo patrné pouze jedno zadržené vejce, ale na obou vaječnících byly viditelné i folikuly, což je u želv poměrně častý stav. Podílí se na něm hormonální nerovnováha, a to zejména nedostatek hormonů, které mají za úkol přimět folikuly na vaječnících ovulovat a uvolnit vajíčka do vejcovodu.

Střelné poranění přední končetiny

Střelné poranění přední končetiny

Na pohotovostní službu naší kliniky byla přivezena dvouletá bengálská kočka s pohybovými obtížemi přední končetiny. Po vyšetření a provedení RTG vyšetření jsme zjistili komplikovanou tříštivou zlomeninu pažní kosti způsobenou střelnou ránou ze vzduchovky.

Doba čekání na happy days

V duchu pravidel dlouhodobé tajenkové soutěže "Od jara do Vánoc" jsme skryly všechny dosud zveřejněné otázky až na poslední 4. Znovu budou zveřejněny v tzv. Happy days. Kdy budou? Určitě až po konci prázdnin. Takže všichni, kteří se o naší soutěži dozvěděli až nyní a přesto chtějí soutěžit, mají možnost opět shlédnout všechny zveřejněné otázky. Jen musí pravidelně a pečlivě sledovat naše stránky, kde s dostatečným předstihem upozorníme, že se Happy days blíží. A ti ostatní, kteří s námi hrají pravidelně, mohou již nyní z mnoha zveřejněných otázek hádat, jaké že je správné znění tajenky. 

Tvořte s námi galerii zážitků

Přicházejí dlouho očekávané prázdniny a doba dovolených. Toto období s sebou přináší mnoho nevšedních a veselých zážitků. Nenechávejte si je pro sebe a podělte se o ně s ostatními – společně tak vytvoříme první jedinečnou galerii zážitků ve veterinární klinice...

Kdo jsou ta mláďátka?

Poznáte, jaká roztomilá zvířátka jsou na videu? Ankety na toto téma se vás zúčastnilo opravdu hodně a mnozí z Vás poznali, že se jedná o Osmáka degu. Za odměnu nebo pro pobavení si klikněte sem ještě pro jedno stejně zábavné video.

Zajišťujeme provedení DNA analýzy

Zajišťujeme provedení DNA analýzy

Dle nových standardů je u některých plemen psů pro zařazení do chovu vyžadována individuální identifikace jedince – stanovení jeho profilu DNA. Veterinární klinika Hanychov zajišťuje odborné odběry vzorků a jejich zaslání k analýze do laboratoře GENSERVICE, která je v České republice akreditovaná pro DNA analýzy. K analýze je požadováno odebrání vzorku DNA akreditovanou osobou, tzn. například našimi veterinárními lékaři. Dále je nutné ověřit identitu psa pomocí čipu nebo tetování a zaslat vzorky, žádanky a originál Průkazu původu psa do laboratoře. V průběhu čtrnácti dnů obdrží chovatel doporučenou poštou výsledek analýzy včetně záznamu v Průkazu původu psa. Doporučujeme proto stanovení profilu DNA načasovat na dobu, kdy nebudete zhruba na 14 dní Průkaz původu psa potřebovat. Cena analýzy v laboratoři je stanovena na 700 Kč za jedince. Pro další dotazy spojené s analýzou DNA kontaktujte naši kliniku.

Oldřich na Bedřichově

Oldřich na Bedřichově

Při první sněhové nadílce jsme našli před ordinací sněhovou kouli a uvnitř jsme nalezli malého ježka – vzpomínáte? Psali jsme o něm v listopadu a jelikož měl venku malou šanci na přežití, vzali jsme ho do ordinace s cílem přes zimu se o něho postarat. Díky vašim námětům jsme pro něho vybrali jméno Oldřich.

O tom, že se u nás měl opravdu velmi dobře, svědčí jeho váha – na začátku zimy měl pouhých 200g, nyní úctyhodných 700g. Zpět do volné přírody jsme jej vypustili v pátek 17. dubna na Bedřichově, na chalupě jednoho z našich klientů. Až budete v létě na výletě v Jizerských horách a potkáte ježečka, pozdravujte ho, může to být Oldřich.

Soutěžte o 50 cen od společnosti Hills

Soutěžte o 50 cen od společnosti Hills

Zúčastněte se naší dlouhodobé soutěže o desítky hodnotných cen. Soutěž byla zahájena v pátek 20. března a výherci budou známi v polovině prosince 2009. Celkem 50 cen do soutěže věnovala společnost Hills, výrobce krmiv pro domácí mazlíčky. 

V horním menu v sekci soutěž si můžete stáhnout prázdnou tajenku, do níž budete doplňovat odpovědi na jednu nebo více otázek zveřejněných vždy v pátek. Více o soutěži, jejich pravidlech a cenách se dozvíte ZDE.