Ordinační hodiny
Pondělí-pátek   8.00 - 12.00   13.00 - 20.00
Sobota   9.00 - 12.00
Neděle 18.00 - 19.00
Operační hodiny
Pondělí-pátek   8.00 - 12.00
POHOTOVOST NA TEL. 736 175 107

Novinky

Tvořte s námi galerii zážitků

Přicházejí dlouho očekávané prázdniny a doba dovolených. Toto období s sebou přináší mnoho nevšedních a veselých zážitků. Nenechávejte si je pro sebe a podělte se o ně s ostatními – společně tak vytvoříme první jedinečnou galerii zážitků ve veterinární klinice...

Kdo jsou ta mláďátka?

Poznáte, jaká roztomilá zvířátka jsou na videu? Ankety na toto téma se vás zúčastnilo opravdu hodně a mnozí z Vás poznali, že se jedná o Osmáka degu. Za odměnu nebo pro pobavení si klikněte sem ještě pro jedno stejně zábavné video.

Zajišťujeme provedení DNA analýzy

Zajišťujeme provedení DNA analýzy

Dle nových standardů je u některých plemen psů pro zařazení do chovu vyžadována individuální identifikace jedince – stanovení jeho profilu DNA. Veterinární klinika Hanychov zajišťuje odborné odběry vzorků a jejich zaslání k analýze do laboratoře GENSERVICE, která je v České republice akreditovaná pro DNA analýzy. K analýze je požadováno odebrání vzorku DNA akreditovanou osobou, tzn. například našimi veterinárními lékaři. Dále je nutné ověřit identitu psa pomocí čipu nebo tetování a zaslat vzorky, žádanky a originál Průkazu původu psa do laboratoře. V průběhu čtrnácti dnů obdrží chovatel doporučenou poštou výsledek analýzy včetně záznamu v Průkazu původu psa. Doporučujeme proto stanovení profilu DNA načasovat na dobu, kdy nebudete zhruba na 14 dní Průkaz původu psa potřebovat. Cena analýzy v laboratoři je stanovena na 700 Kč za jedince. Pro další dotazy spojené s analýzou DNA kontaktujte naši kliniku.

Oldřich na Bedřichově

Oldřich na Bedřichově

Při první sněhové nadílce jsme našli před ordinací sněhovou kouli a uvnitř jsme nalezli malého ježka – vzpomínáte? Psali jsme o něm v listopadu a jelikož měl venku malou šanci na přežití, vzali jsme ho do ordinace s cílem přes zimu se o něho postarat. Díky vašim námětům jsme pro něho vybrali jméno Oldřich.

O tom, že se u nás měl opravdu velmi dobře, svědčí jeho váha – na začátku zimy měl pouhých 200g, nyní úctyhodných 700g. Zpět do volné přírody jsme jej vypustili v pátek 17. dubna na Bedřichově, na chalupě jednoho z našich klientů. Až budete v létě na výletě v Jizerských horách a potkáte ježečka, pozdravujte ho, může to být Oldřich.

Soutěžte o 50 cen od společnosti Hills

Soutěžte o 50 cen od společnosti Hills

Zúčastněte se naší dlouhodobé soutěže o desítky hodnotných cen. Soutěž byla zahájena v pátek 20. března a výherci budou známi v polovině prosince 2009. Celkem 50 cen do soutěže věnovala společnost Hills, výrobce krmiv pro domácí mazlíčky. 

V horním menu v sekci soutěž si můžete stáhnout prázdnou tajenku, do níž budete doplňovat odpovědi na jednu nebo více otázek zveřejněných vždy v pátek. Více o soutěži, jejich pravidlech a cenách se dozvíte ZDE.

Pečujeme o zvířecí mazlíčky v Domově seniorů

Pečujeme o zvířecí mazlíčky v Domově seniorů

Již několik let zajišťuje naše Veterinární klinika Hanychov odborný dohled a veterinární péči pro zvířecí obyvatele Domova seniorů v Liberci – Františkově. Mezi naše zdejší klienty patří kočky, papoušci a rybičky – ti všichni dělají milou společnost seniorům žijícím ve františkovském moderním komplexu. Naším úkolem je především péče o zdravotní stav zvířat. K tomu patří také pravidelná kontrola voliér, zda se v nich nevyskytují původci onemocnění, která by mohla ohrozit zdraví obyvatel Domova seniorů. Jsme potěšeni, že obyvatelé Domova seniorů projevují velký zájem o své zvířecí společníky. Při každé návštěvě nás zahrnují velkým množstvím zvídavých dotazů a zajímavých postřehů ze života a chování jejich zvířátek.

Ordinační hodiny během MS 2009

Během MS nebude provoz naší kliniky nijak omezen a platí běžné ordinační hodiny uvedené v záhlaví. Jelikož naše ordinace neleží v zóně, v níž jsou plánovány dopravní uzavírky, budou příjezdové cesty do naší ordinace průjezdné pro všechny klienty. Jediné omezení se bude týkat výjezdů k pacientům, jejichž četnost budeme nuceni z objektivních důvodů omezit. Děkujeme za pochopení.

Pořídili jsme nový přístroj

Pořídili jsme nový přístroj

Od prosince tohoto roku disponujeme novým přístrojem OXYMAT německé firmy Weinmann pro produkci 98% kyslíku. Tento moderní přístroj je doslova revolučním obratem jak v inhalační anestezii tak v oxygenační terapii. Umožňuje po napojení k inhalačnímu anestetickému přístroji provádět zákroky v inhalační anestetzii (přivádí se směs plynů a anestetika - vysoce bezpečného isofluranu přímo do plic pacienta). Odbourává se tím nutnost napojení na tlakové lahve se stlačeným kyslíkem. Dále po napojení na nebulizér a v kombinaci s kyslíkovým boxem umožňuje u pacientů s akutní respirační tísní či jinými vážnými stavy porvádět oxygenační terapii, evetuelně lze do nebulizéru (jakéhosi odpařovače) aplikovat léky, které pak jsou pacientem přímo vdechovány do plic a působí pak výrazně účinněji než při jiných formách podávání. Tento přístroj je rovněž hojně rozšířen v moderních humánních zdravotnických zařízeních, kde je používán obdobným způsobem. Naší snahou je držet krok s vývojem na poli zdravotnické techniky a spolu se snahou o moderní léčebné postupy zajistit našim pacientům služby a péči na vysoké úrovni.