Ordinační hodiny
Pondělí-pátek   8.00 - 12.00   13.00 - 20.00
Sobota   9.00 - 12.00
Neděle 18.00 - 19.00
Operační hodiny
Pondělí-pátek   8.00 - 12.00
POHOTOVOST NA TEL. 736 175 107 DO 22:00

Diskuse

Diskuze na těchto stránkách slouží k poskytování obecných informací o zdravotní problematice domácích mazlíčků. Veškeré rady a informace jsou pouze informativní a nemohou nahrazovat vyšetření zvířete lékařem a následné stanovení diagnozy. Diskuze rovněž nenahrazuje pohotovostní službu, nejsme schopni na dotazy reagovat okamžitě - akutní stavy vždy řešte návštěvou kliniky či minimálně dotazem na pohotovostním telefonu 736 175 107. Rovněž dotazy ke konkrétním pacientům či dotazy k ošetření je lepší řešit konzultací přímo s lékařem v ordinaci než diskuzí na tomto fóru. Děkujeme za pochopení. Vaše Veterinární klinika Hanychov.

Reakce na Příspěvek
Autor
Název příspěvku
Text
*

 

psí blechy
9. 12. 2014 [15:14:19] | MVDr. Alena Milichovská
Dobrý den, pokud jde o boj s blechami, opravdu doporučujeme tablety Comfortis, se kterými máme velmi dobré zkušenosti. Stejně jako většina přípravků funguje na principu, při kterém se dospělá blecha musí do zvířete zakousnout a poté zemře. Vývojová stadia blechy(vajíčko, kukla, larva) přežívají ve vnějším prostředí (pelechy, koberce, podlahové spáry)a zbavit se jich je poměrně obtížné. Doporučuje se praní, luxování a použití insekticidních přípravků( např. Biokill na prostředí). Pokud již s blechami bojujete delší dobu, je nutné použítí Comfortisu zopakovat po měsíci, kdy je ukončen vývojový cyklus blech a nově dospělé blechy by mohl opět napadnout Vaše psi. Zakoupení samotných tablet je možné, musíte ale znát váhu všech pejsků. S pozdravem, Alena Milichovská.
psí blechy
9. 12. 2014 [15:14:19] | Julia
Mám tři pejsky a před nedávnem jsem u nich objevila blechy. I když jsem je již třikrát myla běžně dostupných antiparzitálních šampónech a vše doma vyprala a vydezinfikovala, nemůžu je blech zbavit. Četla jsem, že doporučujete tablety. Chci se zeptat, zda působí jako prevence, nebo vyhubí již na psovi? A je nutná návštěva, nebo si tablety mohu u Vás zakoupit? Moc děkuji za odpověď.