Ordinační hodiny
Pondělí-pátek   8.00 - 12.00   13.00 - 20.00
Sobota   9.00 - 12.00
Neděle 18.00 - 19.00
Operační hodiny
Pondělí-pátek   8.00 - 12.00
POHOTOVOST NA TEL. 736 175 107 DO 22:00

Novinky

Střelné poranění přední končetiny

Střelné poranění přední končetiny

Na pohotovostní službu naší kliniky byla přivezena dvouletá bengálská kočka s pohybovými obtížemi přední končetiny. Po vyšetření a provedení RTG vyšetření jsme zjistili komplikovanou tříštivou zlomeninu pažní kosti způsobenou střelnou ránou ze vzduchovky.

Na pohotovostní službu naší kliniky byla přivezena dvouletá bengálská kočka s pohybovými obtížemi přední končetiny. Po vyšetření a provedení RTG vyšetření jsme zjistili komplikovanou tříštivou zlomeninu pažní kosti způsobenou střelnou ránou ze vzduchovky. Po prvotním ošetření antibiotiky a stabilizaci zdravotního stavu jsme přistoupili k operačnímu řešení této zlomeniny. K velmi náročné operaci jsme přizvali také specialistu – veterinárního ortopeda. V průběhu zákroku byla kost remodelována a zpevněna pomocí ortopedické plotny. Pacient zákrok od počátku velmi dobře snášel, bez problémů přijímal potravu i vodu.

Nyní již kočka začíná končetinu pozvolna zatěžovat a jakmile při RTG kontrole zjistíme, že je kost zcela vyhojená, odstraníme implantát.

Smutné na celé skutečnosti je to, že druhé zvíře stejného majitele, kocour plemene bengálská kočka, utrpěl rovněž střelné poranění vzduchovkou jen 14 dní poté co jsme řešili popisovaný případ. U kocoura se naštěstí jednalo „pouze“ o poranění svalových struktur a kůže, takže hojení probíhalo výrazně rychleji a snáze. Bengálská kočka je poměrně vzácné plemeno a pomineme-li další aspekty, i finanční hodnota obou zvířat je poměrně vysoká.

Zbývá tedy jen otázka, kdo má potřebu si řešit své problémy na bezbranných tvorech...