Ordinační hodiny
Pondělí-pátek   8.00 - 12.00   13.00 - 20.00
Sobota   9.00 - 12.00
Neděle 18.00 - 19.00
Operační hodiny
Pondělí-pátek   8.00 - 12.00
POHOTOVOST NA TEL. 736 175 107 DO 22:00

Je dobré vědět

Zubní kámen

Zubní kámen

S problematikou zubního kamene se trápí převážně majitelé malých plemen psů (yorkšíři, čivavy, pudli, jezevčíci atd.), ale není výjimkou ani u velkých plemen. Tvorba zubního kamene závisí na složení slin, krmení a v neposlední řadě na péči o zuby.

Odčervení

Odčervením rozumíme podání léků, které hubí vnitřní parazity u zvířat. Pro vhodnou volbu způsobu a prostředku k odčervení je nutno si zodpovědět několik otázek:

  • odčervujeme preventivně, či léčebně (tzn. zvíře prokazatelně vnitřní parazity má)?
  • odčervujeme dospělé zvíře či štěně/kotě ?
  • chceme zvíře pouze odčervit, či zároveň ošetřit proti vnějším parazitům ?

Paraziti

Mezi nejčastější parazity, kteří trápí psi a kočky (a jejich majitele), patří :

  • blechy
  • klíšťata
  • původci svrabu
  • obtížný létající hmyz
  • demodikóza

ZOONÓZY - nemoci přenosné ze zvířat na lidi

V poslední době se v souvislosti s ptačí chřipkou stále více hovoří o nemocech přenosných ze zvířat na lidi. Zatímco v Evropě dosud nebyl zaznamenán případ přenosu viru ptačí chřipky na člověka, vyskytuje se v České republice několik onemocnění, která jsou na člověka přenositelná. Pro lednové číslo jsme proto zvolili téma nemocí přenosných ze zvířat na lidi. Na otázky opět odpovídá MVDr. Ivo Gréger z Veterinární kliniky Hanychov.

Kastrace

Kastrace

Kastrací rozumíme chirurgický zákrok, při kterém jsou odstraněny orgány produkující pohlavní buňky (které umožňují rozmnožování).

Operace

Operace

Během života Vašeho zvířete může nastat situace, kdy je nutné, aby podstoupilo operační zákrok, či zákrok v sedaci či narkóze. Pro zdárný a nekomplikovaný průběh této situace je zde několik rad, které Vám i Vašemu zvířeti pomohou se s tím co nejlépe vypořádat.

Chci štěně či kotě

Chci štěně či kotě

Při výběru štěněte/kotěte je velmi důležité si rozmyslet, jaké plemeno bychom si chtěli pořídit. Je nutno zvážit, pro jaký účel pejska či kočku budeme chtít, zda jako společníka v bytě, zda pro hlídání zahrady a domu, jestli ho potřebujeme na profesionální hlídání, pro lovecké účely, či jako společníka k dětem.

Cestovní pas

Cestovní pas

Než se rozhodnete, zda Vás na cestě do zahraničí bude doprovázet Váš pes či kočka, je třeba si uvědomit, že po vstupu ČR do EU došlo k velice výrazným změnám v podmínkách, které musíte Vy a Váš čtyřnohý kamarád splňovat. Je lepší, když si vyhradíte v dostatečném předstihu čas na zařízení všech nezbytných formalit. Důležité je vědět, které státy chcete na svých cestách navštívit, neboť v každé zemi mohou platit různá pravidla.