Červen: Chci štěně či kotě

Při výběru štěněte/kotěte je velmi důležité si rozmyslet, jaké plemeno bychom si chtěli pořídit. Je nutno zvážit, pro jaký účel pejska či kočku budeme chtít, zda jako společníka v bytě, zda pro hlídání zahrady a domu, jestli ho potřebujeme na profesionální hlídání, pro lovecké účely, či jako společníka k dětem. NEŽ SI VYBERETE ŠTĚNĚ / KOTĚ

Při výběru štěněte/kotěte je velmi důležité si rozmyslet, jaké plemeno bychom si chtěli pořídit. Je nutno zvážit, pro jaký účel pejska či kočku budeme chtít, zda jako společníka v bytě, zda pro hlídání zahrady a domu, jestli ho potřebujeme na profesionální hlídání, pro lovecké účely, či jako společníka k dětem. Ne každé plemeno splňuje předpoklady, které od nového kamaráda budete očekávat. Dále musíme zvážit, zda již máte nějaké zkušenosti s chovem a výcvikem psů, a také to, jak hluboké tyto zkušenosti jsou. Důležitým faktorem je i umístění budoucího příbytku pro psa. Není příliš optimální např. do třípatrového domu bez výtahu, zahrady a venkovního kotce pořizovat štěně německého ovčáka. Dále je třeba si předem uvědomit i finanční náročnost chovu některých specifických plemen (nároky na speciální vysoce kvalitní krmivo, větší předpoklady k chorobám u některých plemen, vyšší dávky léčiv a tím i dražší léčba velkých a obřích plemen psů). 

S výběrem vhodného plemene Vám rádi poradíme při Vaší osobní návštěvě na naší veterinární klinice. PŘINESLI JSME SI ŠTĚNĚ / KOTĚ

Již při výběru štěněte/kotěte u chovatele si všímáme prostředí, ve kterém mláďata vyrůstala, prohlédneme si i ostatní štěňata/koťata, fenku, kočku, a máme-li možnost i psa, případně sourozence z jiných krytí. U „papírových“ mláďat zkontrolujeme, zda číslo tetování souhlasí se záznamy v průkazu původu a očkovacím průkaze. Od chovatele si necháme dát kontakt na poradce chovu. Necháme si od chovatele ukázat v očkovacím průkazu záznamy o dosud provedených očkováních a odčerveních. Poté co si štěně/kotě přivezeme domů, necháme ho 1-2 dny aklimatizovat na nové prostředí. Druhý či třetí den, kdy máme štěně/kotě doma, s ním navštívíme veterinárního lékaře. Nezapomeňte s sebou přinést očkovací průkaz a všechny dokumenty, které jste od chovatel dostali. 

Při první návštěvě Vám založíme kartu, provedeme podrobnou vstupní prohlídku, probereme s Vámi vakcinační schéma, systém odčervení a boje s vnějšími parazity, doporučíme či Vám přímo nabídneme k prodeji vhodné krmivo, které bude přímo Vašemu štěněti či kotěti nejlépe svým složením a kvalitou vyhovovat. Zodpovíme Vám všechny dotazy, které budete mít a domluvíme se na termínech dalších návštěv. Během těchto prvních návštěv Vám podrobně vysvětlíme, jak se správně o kotě/štěně starat, aby nám z něj vyrostl zdravý a spokojený pes/kočka.

U nás zaplatíte i platební kartou.