Ordinační hodiny
Pondělí 8:00 - 11:00 15:00 - 19:00
Úterý 15:00 - 19:00
Středa 8:00 - 11:00
Čtvrtek 15:00 - 19:00
Pátek 8:00 - 11:00
POHOTOVOST TEL. 736 175 107 DO 22:00
Kontakt
Telefon: 483 034 488
E-mail: pavlovice@veterina-liberec.cz

Adresa:
Generála Svobody 84/26
460 14 Liberec 13

Zajímavosti

Co dělat, když najdete mládě vyhozené z hnízda nebo zraněné zvíře

Co dělat, když najdete mládě vyhozené z hnízda nebo zraněné zvíře

Nenechte bez pomoci zraněné zvíře nebo opuštěné mládě, které najdete v lese nebo na silnici. Záchranné stanice si ho převezmou nebo vám poradí, jak se o ně postarat. V žádném případě se ale nesnažte udělat z nalezeného zvířete domácího mazlíčka.

Poklidná procházka lesem nebo jízda autem se při nálezu poraněného zvířete nebo opuštěného mláděte snadno může proměnit v drama. Není ale třeba panikařit. Většinou stačí zavolat na polici, hasiče nebo tísňovou linku 112 a dostanete kontakt na nejbližší záchrannou stanici, které už dnes pokrývají 90 % území. Odborníci vám pak po telefonu poradí, jak s nalezeným zvířetem nakládat a čím ho krmit. Po domluvě ho dopravíte na stanici nebo si pro něj přijedou. Než se ale dostane do rukou zkušených lidí, je na vás, abyste se o bezmocné zvíře postarali.
více informací na www.idnes.cz

Ocicat je nefalšovaná domácí kočkovitá šelma, která dokonce i aportuje

Ocicat je nefalšovaná domácí kočkovitá šelma, která dokonce i aportuje

Připomíná ocelota a divokost z ní přímo sálá. Přesto je to nekonfliktní, přátelský a mazlivý tvor. Což je pro mnohé chovatele natolik svůdná kombinace, že je neodradí ani cena začínající na 10 tisících korun.

Velkýma mandlovýma očima a tělem posetým výrazným tečkováním ocicat (anglická výslovnost "osiket") ocelota připomíná natolik, že podle něj dostala jméno. Mezi předky tohoto temperamentního kočičího plemene však divoké kočky nenajdete. Není tedy ani agresivní, ani konfliktní a je vhodné téměř pro každého. S kočkou ocicat získá temperamentního, hravého, bystrého a zvědavého společníka, který je zároveň velice přátelský a mazlivý.
více informací na www.idnes.cz

Nevolnost psů při cestování v autě

Nevolnost psů při cestování v autě

Kinetóza, neboli nevolnost při cestování, je běžný problém psů, zejména v mladém věku. Je stresující pro psa i jeho majitele. Často omezuje možnosti cestování a zkracuje čas, který majitel se psem tráví společně na cestách.

Každý, kdo někdy trpěl mořskou nemocí nebo nevolností při jízdě autem si dokáže představit, jak strašně se přitom můžete cítit. Psi mohou trpět úplně stejně, pouze s tím rozdílem, že nám to nemohou sdělit. Nejde jen o cesty na dovolenou nebo občasné jednodenní výlety. Příznaky nevolnosti či zvracení často způsobí i každodenní běžné cesty v rodinném autě.
více informací na www.nevolnostpsu.cz

I když vás doma vítají psí hovínka, nevzdávejte to. Řešení existuje

I když vás doma vítají psí hovínka, nevzdávejte to. Řešení existuje

Vychovat ze štěněte vzorného čistotného přítele není právě jednoduché. V začátcích není nějaká ta hromádka či loužička na podlaze ničím výjimečným, s tím se musí počítat. Horší to ovšem je, když vás v bytě po návratu domů čeká podobná spoušť od dospělého psa. čtěte více na www.idnes.cz

Nejčastější mýty o alergiích na domácí mazlíčky

Nejčastější mýty o alergiích na domácí mazlíčky

Alergie na zvířata může značně znepříjemnit vaše soužití s domácím mazlíčkem. Co ale dělat, když zjistíte alergii a nechcete se zbavovat svého psa či kočky? Zvíře pravidelně koupejte a používejte speciální přípravek na ničení roztočů. čtěte více na www.idnes.cz

Sedm omylů, kterými spolehlivě ublížíte své kočce

Sedm omylů, kterými spolehlivě ublížíte své kočce

Už v mateřské škole se děti učí, že kočička pije mléko. Co na tom, že dospělým kočkám mléko škodí a způsobuje jim těžké průjmy. Nejen této, ale i dalších fatálních chyb se při krmení koček dopouštíme docela běžně. čtěte více na www.idnes.cz

Zvířecí miláčci doma nemusí být cítit, záleží jen na vás

Zvířecí miláčci doma nemusí být cítit, záleží jen na vás

K někomu přijdete na návštěvu a váš čich okamžitě zaznamená, že se v domácnosti vyskytuje pes, kočka nebo třeba morče. Jinde se vám kočka promenáduje přímo před očima, případně kolem vás hopsá králík a vy necítíte nic. čtěte více na www.idnes.cz