Ordinační hodiny
Pondělí 8:00 - 11:00 15:00 - 19:00
Úterý 15:00 - 19:00
Středa 8:00 - 11:00
Čtvrtek 15:00 - 19:00
Pátek 8:00 - 11:00
POHOTOVOST TEL. 736 175 107 DO 22:00
Kontakt
Telefon: 483 034 488
E-mail: pavlovice@veterina-liberec.cz

Adresa:
Generála Svobody 84/26
460 14 Liberec 13

Novinky

Na dlouhé procházky se psem v mrazu zapomeňte

Na dlouhé procházky se psem v mrazu zapomeňte

Zdroj: idnes.cz. Jakmile rtuť teploměru klesne pod minus 5 °C, se štěňaty by se nemělo ven chodit vůbec, ani venčit. Venčení by měl majitel štěněte v opravdu mrazivých dnech nahradit "venčením" na noviny, savou podložkou nebo do vany. Tělíčko štěněte prochladne rychleji než dospělý pes, je to podobné jako u malých dětí. A platí to i pro dospělé psy malých plemen typu jorkšír nebo čivava.

 

Překonejte odpor k oblečkům
Současné mrazy se ale ve veterinárních ordinacích jednoznačně projevují. Přichází mnohem víc psů s onemocněními dýchacích a močových cest. To jsou tak nejčastější potíže, které psi – většinou kvůli nezodpovědnosti svých majitelů – mají. Důvod je jednoduchý: je to neuvěřitelné, ale mnozí jsou schopni i v mrazu uvázat psa před obchodem a sami si jdou v klidu do tepla nakupovat. To je nepřípustné.

A ani nemusíte svého miláčka odložit na ledový beton. I během delší procházky pes může prochladnout, případně ho ofoukne ledový vítr. Psi žijící v bytě se prostě nemohou na mrazivé počasí jen tak adaptovat, a jakkoliv můžete mít jako majitel středního či velkého plemene k psímu oblečení až odpor, zapomeňte na předsudky.

Psi chovaní v bytě jsou celý den v teple, pro jejich tělo je přechod do několikastupňového mrazu šok. Zvláště pro psy s krátkou hladkou srstí, jako je řada teriérů či lovecká plemena. Při výběru oblečku vybírejte takový, který pejskovi chrání hrudník a břicho, nejen záda. Po návratu z procházky psa hned nesvlékejte. Nechte zhruba pět minut vyrovnat teploty, pak teprve psa oblečku zbavte.

Mažte psům tlapky, ochráníte je před popraskáním a záněty
Na rozdíl od oblečků je důkladné promazání tlapek důležité pro všechna plemena. A je celkem jedno, jestli zvolíte speciální veterinární balzámy, nebo sáhnete po čisté vazelíně z lékárny, nebo po induloně, kterou používáte sami.