Ordinační hodiny
Pondělí 8:00 - 11:00 15:00 - 19:00
Úterý 15:00 - 19:00
Středa 8:00 - 11:00
Čtvrtek 15:00 - 19:00
Pátek 8:00 - 11:00
POHOTOVOST TEL. 736 175 107 DO 22:00
Kontakt
Telefon: 483 034 488
E-mail: pavlovice@veterina-liberec.cz

Adresa:
Generála Svobody 84/26
460 14 Liberec 13

Novinky

Novinky v kočičí medicíně – výroční konference České asociace veterinárních lékařů malých zvířat

Novinky v kočičí medicíně – výroční konference  České asociace veterinárních lékařů malých zvířat

O víkendu 10.-11.10.2015 se v Hradci Králové konala každoroční konference ČAVLMZ. Náš tým nemohl na druhé nejvýznamnější veterinární konferenci v ČR chybět. Kromě dvou lékařů, kteří zajišťovali chod kliniky přes víkend jsme byli v Hradci Králové v kompletní sestavě. Odborný program konference byl zaměřen na novinky ze světa kočičí medicíny. Hlavním přenášejícím byla Susan Little, DVM, DABVP z Bytown Cat Hospital a Merivale Cat Hospital, Ottawa, Kanada, ophtalmologii koček přednášel Ron Ofri, DVM, PhD. Z Hebrew University Jerusalem, postinjekčním sarkomům se věnoval M. Hauck DVM z North Carolina State University, USA. Paletu přednášejících doplňoval výběr nejlepších speakerů z České republiky. Díky těmto přednáškám a poté volné diskuzi s přednášejícími jsme mohli opět rozšířit své vědomosti o aktuální novinky v kočičí medicíně a konzultovat některé Vaše mazlíčky – naše pacienty s těmi nejlepšími odborníky.

Neméně důležitá část kongresu byla věnována vzdělávání veterinárních sester. Byla ustavena Česká asociace veterinárních sester, která bude garantem vzdělávání středního personálu na evropské úrovni. Všechny naše sestřičky jsou součástí tohoto pilotního projektu a Bc. Lenka Vlasová je i členkou boardu této Asociace. Pro sestry byl vzdělávací program zaměřen na péči o onkologického pacienta, na širší vědomosti o anesteziologii a na specifika anestezie drobných savců.

Nedílnou součástí byl i veterinární veletrh, kde jsme se na jednání s jednotlivými zástupci farmaceutických firem dozvěděli o připravovaných novinkách – a věřte, že je nač se těšit. Chystá se např. přelomový preparát na zvládnutí blech a klíšťat u koček. Dále jsme pro Vaše mazlíčky zajistili např. možnost zakoupit vybrané druhy krmiv Annamaet za extrémně výhodnou cenu.

Jsme rádi, že jsme se této akce zúčastnili a můžeme poskytnou ještě širší služby a využít ty nejaktuálnější informace o moderních trendech a novinkách ve veterinární medicíně při péči o Vaše mazlíčky.