Ordinační hodiny
Pondělí-pátek   8.00 - 12.00   13.00 - 20.00
Sobota   9.00 - 12.00
Neděle 18.00 - 19.00
Operační hodiny
Pondělí-pátek   8.00 - 12.00
POHOTOVOST NA TEL. 736 175 107 DO 22:00

Novinky

Vánoce jsou svátky i pro Vaše miláčky

Vánoce jsou svátky i pro Vaše miláčky

 

 

Cizí těleso v žaludku štěněte

Cizí těleso v žaludku štěněte

PRONÁJEM PSÍHO SALONU V HANYCHOVĚ

PRONÁJEM PSÍHO SALONU V HANYCHOVĚ

 

V nově vybudované klinice Hanychov nabízíme pronájem prostor psího salonu. Vzhledem k široké klientele kliniky se jedá o ideální umístění doplňkové služby pro naše pacienty. Salon je přístupný z čekárny kliniky. Další podmínky sdělíme telefonicky či při osobním jednání.

Sledujte soutěže na našem Facebooku

Sledujte soutěže na našem Facebooku

Sledujte pravidelné soutěže o zajímavé ceny na našem facebooku. Nebojte se zapojit a sdílejte s ostatními své zážitky se čtyřnohými mazlíčky a k tomu vyhrajte ! Více na FB Veterinární kliniky Hanychov.

Pacient s bodlinami

Pacient s bodlinami

  V březnu naši kliniku navštívil ne úplně běžný pacient. Majitelé přišli na recepci kliniky s krabicí od bot a z ní vykukovala hlava s bodlinami. Ježek odmítal chodit, když už popolezl, výrazně kulhal na pravou zadní končetinu. K vyšetření jsme museli ježka sedovat, zhotovili jsme potřebné rtg snímky. Na rtg se naštěstí nepotvrdilo podezření na poranění kosterního aparátu. Noha byla v těžkém zámětu po poranění. Nožičku jsme ošetřili a ježkovi aplikovali antibiotika. Po dvou dnech se ježek zlepšil a nyní již úspěšně dokončuje léčbu. Jak příjde skutečné jaro, ježek vyrazí zpět do přírody užívat si svobodného života.

Digitalizace RTG obrazu

Digitalizace RTG obrazu

  Díky technickému vývoji je možno v dnešní době vyvolávací proces RTG snímků zdigitalizovat a po sto letech tzv. "mokré" cesty využít nové metody zpracování obrazu. Díky této technické novince získá lékař kvalitativně zcela nesrovnatelně lepší snímek než tomu bylo u původní, tzv. mokré, cesty vyvolávacího procesu. Tato digitalizace zpracování mimo jiné umožňuje získaný snímek dále zpracovávat - upravovat kontrast, velikost snímku, zobrazovat detaily a v neposlední řadě provádět různá měření a výpočty, která zvyšují informační výtěžnost snímku. Snímky se dají výrazně jednodušeji archivovat a event. posílat specialistům na konzultace. V prosinci 2013 jsme naši kliniku v Hanychově takovouto technologií rovněž vybavili. Pořídili jsme nejmodernější model digitalizace od renomované světové značky KODAK, která udává celosvětově krok v oblasti digitalizace RTG. Díky našemu počítačovému systému máme databázi jak rtg snímků tak  i dalších např. laboratorních dat on-line dostupnou na obou našich pracovištích. Věříme, že i vy bude spokojeni s tímto novým zařízením na naší klinice.

Nové vybavení pro ophtalmoskopická vyšetření

Nové vybavení pro ophtalmoskopická vyšetření

  Již delší dobu pozorujeme nárůst ophtalmologických problémů mezi našimi pacienty. Proto MVDr. Ivo Gréger v posledních 5 letech absolvoval soustavný vzdělávací program zaměřený na problematiku očních onemocnění malých zvířat. K důkladnému vyšetření a následně správně nastavené terapii je třeba i kvalitní přístroje. Proto jsme naši kliniku vybavili zcela moderní vysoce kvalitní šterbinovou lampou firmy Keeler (UK), která slouží k detailnímu vyšetření jak očních adnex tak očního bulbu. Zařízení je schopno rovněž pořizovat záznamy a tím nám umožňuje zcela objektivní posouzení vývoje stavu či průběhu léčby. Dále jsme obohatili naše přístrojové vybavení o přístroj pro měření nitroočního tlaku TonoVet finké firmy "icare". Tento přístroj umožňuje zcela komfortní a nestresujcí vyšetření bez nutnosti použití lokálních anestetik v oku. Věříme, že oceníte naši snahu rozšiřovat a zdokonalovat naše služby pro Vaše mazlíčky.

Biochemický a hematologický analyzátor IDEXX

Biochemický a hematologický analyzátor IDEXX

  V říjnu 2013 jsme pořídili nový špičkový hematologický a biochemický analyzátor IDEXX. Analyzátor dokáže během 10 minut provést analýzu 24 hematologických parametrů a více než 40 biochemických ukazatelů krve. Rychlost vyšetření je důležitá zejména u akutních pacientů, kde dokážeme díky výsledkům vyšetření přesněji zahájit odpovídající léčbu a tím urychlit vyléčení pacienta.  Tímto krokem se snažíme udržet přístrojové vybavení kliniky na vysoké úrovni a poskytovat služby moderní medicíny. Výsledky vyšetření jsou ihned ukládány do informačního systému kliniky a jsou ihned k dispozici všem našim lékařům na obou pracovištích. Věříme, že i Vy, naši klienti, oceníte naši snahu o poskytování co nejlepší péče Vašim mazlíčkům.