Ordinační hodiny
Pondělí-pátek   8.00 - 12.00   13.00 - 20.00
Sobota   9.00 - 12.00
Neděle 18.00 - 19.00
Operační hodiny
Pondělí-pátek   8.00 - 12.00
POHOTOVOST NA TEL. 736 175 107 DO 22:00

Novinky

Navštivte nově také náš facebook

Navštivte nově také náš facebook

Nyní máte možnost navštívit stránku Veterinární kliniky Hanychov prostřednictví sítě Facebook. Nebojte se ohodnotit příspěvky, fotografie a videa. Vaše názory pomáhají formovat budoucí obsah profilu. Těšíme se na Vás na facebooku.

Novinky v hubnutí psů a koček

Novinky v hubnutí psů a koček

LÁSKA JE SLEPÁ:

Čtvrtina evropských psů a koček trpí nadváhou, přesto je  67% majitelů přesvědčeno o tom, že je jejich zvíře “tak akorát”

Na základě nového průzkumu provedeného YouGov pro Hill’s Pet Nutrition, bylo zjištěno, že čtvrtina evropských psů a koček trpí nadváhou. Naši mazlíčci mají opravdu rádi, když jim dáváme jídlo od stolu. Necelá pětina (18%) majitelů psů dává svému psovi zbytky od stolu každý den a 41% majitelů psů a koček jim dává každý den pamlsky.

Výsledky ukazují, že například majitelé psů nebo koček ve Velké Británii považují zvířata s nadváhou za stejně šťastná jako zvířata štíhlá. 50% dotazovaných majitelů, kterým byly ukázány fotografie psa s nadváhou a psa štíhlého a 42% majitelů, kterým se ukázaly  fotografie kočky s nadváhou a kočky štíhlé, tvrdilo, že všechna zvířata vypadají stejně šťastná. Dokonce téměř jeden z deseti (8%) dotazovaných majitelů koček odpověděl , že je raději, když je jeho kočka baculatá.

Zdá se, že někteří majitelé neberou pomoc svému zvířeti zhubnout vážně, ačkoliv 87%  z nich tvrdí, že pokud by jim  jejich veterinář řekl, že má jejich pes nebo kočka nadváhu, začali by jednat.

Tiskový mluvčí společnosti  Hill´s to komentoval:

„Vypadá to, že majitelé psů a koček projevují svou lásku ke svému zvířeti prostřednictvím jídla a překrmováním či odměňováním. I když ve skutečnosti by se zvířatům dařilo mnohem lépe, kdyby měla ideální váhu. Navzdory tomu, že se s obezitou pojí vysoká zdravotní rizika, někdy si to lidé neuvědomují. Ne nadarmo se říká, že láska je slepá“. 

Prescription Diet™ Metabolic je průlomové krmivo, které pomáhá kočkám a psům zhubnout a zároveň udržet optimální tělesnou hmotnost. Je to první krmivo na snížení tělesné hmotnosti, jehož fungování bylo ověřeno v reálných podmínkách. 88% zvířat v domácích podmínkách zhublo během 2 měsíců.

 

Metabolic je dostupný ve formě granulátu i konzerv a na rozdíl od tradičních krmiv se zvýšeným obsahem vlákniny a sníženým obsahem kalorií obsahuje Metabolic inovativní, vědecky vybraný komplex přírodních ingrediencí, který pracuje s jedinečným energetickým výdejem každého jedince  a aktivuje tak přirozenou tělesnou schopnost organismu spalovat nadměrný tělesný tuk, zatímco se udržuje svalová hmota.

Kromě toho, Metabolic je ideální krmivo, které vyhovuje způsobu jakým majitelé krmí své zvíře. Je klinicky prokázáno, že Metabolic pomáhá v prevenci proti opětovnému nárůstu váhy po programu redukce hmotnosti.

Více informací na http://www.hillspet.cz/cs-cz/weight-management/index.html

 

XXI.Konference ČAVLMZ

XXI.Konference ČAVLMZ

V rámci XXI. výroční konference České asociace veterinárních lékařů malých zvířat proběhla konference pro veterinární sestřičky na téma "Preventivní programy u psů a koček". Kvalitní přednášející z celého světa (Prof. G.P.Moore, DVM, MS, PhD, Dipl.ACVIM, ACVPM z Purdue University (USA), Dr. I.Bečvářová, MS, Dipl.ACVN, Prof. M.Svoboda (Veterinární a farmaceutická universita Brno) byly garanty vysoké odborné úrovně konference. Dvě naše setřičky Lenka a Mája se této konference aktivně zúčastnily a přinesly si nové poznatky v otázkách správné výživy, dentálních programů  psů a koček či o prventivních programech a mimo jiné získaly informace o fungování a náplni práce veterinárních sestřiček v ordinacích v USA. Takovéto konference jsou velice důležité pro profesní růst našeho personálu. Dbáme na to, aby i střední personál na naší klinice se dále vzdělával a do praxe přinášel nové poznatky v oblasti péče o Vaše mazlíčky.

Další součástí této konference byl blok přednášek o ophtalmologické problematice vedený světovou špičkou v oboru - prof. Peterem Bedfordem, BVetMed, PhD, DV Opthal, Dip ECVO, FRCVS, tentokrát zaměřený na dědičné oční vady, jejich včasné odhalování mimojiné i pomocí velké škály genetických testů. Dále byl prezentován velmi zajímavý posun ve zpřísnění pravidel pro plemenné standardy ve Velké Británii, kdy je upřednostňován zdravotní stav před exteriérem plemene. Jako příklad byli prezentováni šarpejové či bernardýni s "vyhlazenými" vráskami na hlavě. Budoucnost ukáže, jak rychle se tento trend rozšíří do ostatních zemí. A jak budou chovatelské kluby "odolávat" tomuto posunu. V poslední části bloku se prof. Bedford věnoval ophtalmologické problematice geriatrických pacientů.

Nový lékař v našem týmu

Nový lékař v našem týmu

Od 1.9.2013 rozšířila náš kolektiv MVDr. Lucie Fiedlerová. Paní doktorka absolvovala Veterinární a farmaceutickou univerzitu v Brně v roce 2012 a od té doby působila v ordinaci pro malá zvířata. S novou kolegyní se můžete potkávat jak ve Veterinární ordinaci v Pavlovicích tak na Veterinární klinice v Hanychově. Věříme, že oceníte jak odborné znalosti, tak profesionální přístup nové kolegyně a tak budete ještě spokojenější s námi poskytovanými službami.

PRONÁJEM PSÍHO SALONU

PRONÁJEM PSÍHO SALONU

V nově vybudované klinice Hanychov nabízíme pronájem prostor psího salonu. Vzhledem k široké klientele kliniky se jedá o ideální umístění doplňkové služby pro naše pacienty. Salon je přístupný z čekárny kliniky. Další podmínky sdělíme telefonicky či při osobním jednání.

Novinka v péči o zuby vašich mazlíčků

Novinka v péči o zuby vašich mazlíčků

Tým světových odborníků na péči u zuby malých zvířat provedl v letošním roce testování přípravků dentální péče. Podle výsledků těchto testů nejlepší preventivní účinek byl dosažen se speciálně konstruovanými kartáčky, které mají tzv. dvě hlavy .

 

Náš tým se rozrůstá

Náš tým se rozrůstá

Od  1. Iistopadu 2012 se náš tým lékařů rozrostl o novou kolegyni, MVDr. Michaelu Kružíkovou. Michaela absolvovala Fakultu všeobecného lékařství Veterinární univerzity v Brně v roce 2002. Od té doby působila v praxi malých zvířat na klinice v Brně a poté v Šumperku. Její specializací jsou nemoci koček. Tím se opět rozšiřuje paleta služeb, kterou Vám, našim zákazníkům, nabízíme. Od 1.12. 2012  kolegyně MVDr. M. Kružíková nahradí služby MVDr. A. Fajstavrové. Věříme, že oceníte práci a bohaté zkušenosti naší nové kolegyně a spolu s Vámi poskytneme tu nejlepší péči pro Vaše mazlíčky.
 

Operace psohlavce orinockého

Operace psohlavce orinockého

Dalším naším zajímavým pacientem byl had psohlavec hnědý (orinocký). Chovatel nás kontaktoval s tím, že had odmítá stravu a je apatický. Při klinickém vyšetření jsme zjistili hnisavý útvar na horním patře v dutině ústní a tzv. pseudobuphthalmosu.