Ordinační hodiny
Pondělí-pátek   8.00 - 12.00   13.00 - 20.00
Sobota   9.00 - 12.00
Neděle 18.00 - 19.00
Operační hodiny
Pondělí-pátek   8.00 - 12.00
POHOTOVOST NA TEL. 736 175 107 DO 22:00

Novinky

Pneumotorax u psa

Pneumotorax u psa

Na pohotovost naší kliniky byl přiveden dobrman – 10měsíční štěně Lord s příznaky velmi ztíženého dýchání a celkové apatie. Majitel uváděl, že pes před dvěma dny vyskočil za jízdy z otevřeného okénka vozidla, protože viděl vedle silnice kočku. Pes byl předešlý den ošetřen v jiné ordinaci, majitel však uváděl, že se stav zvířete i přes ošetření nadále zhoršoval a proto vyhledal ošetření na naší klinice.

Výherci v soutěži s Hills jsou již známi

Výherci v soutěži s Hills jsou již známi

Výherci naší soutěže, kteří nám jako první zaslali správné vyluštění tajenky, jsou již známi a vyhrávají hodnotné ceny od společnosti Hill´s. Nejste mezi nimi? Seznam výherců naleznete v sekci SOUTĚŽ.

Králík a bezoár

Králík a bezoár

Na podzim roku 2009 nám byl do ordinace přivezen zakrslý králík, dvouletá samička Terinka. Důvodem návštěvy byly problémy s nadměrným příjmem tekutin, odmítání stravy a nefungující vyprazdňování.

Operace želvy nádherné (Trachemys scripta elegans)

Operace želvy nádherné (Trachemys scripta elegans)

Před zhruba dvěma měsíci nám byla na kliniku přivezena samice želvy nádherné, která k nám byla odeslána z jiné veterinární kliniky. Želva nebyla schopna vyklást vejce. A to ani přes opakované ošetření injekcemi, které měly jeho snesení podpořit. Provedli jsme rentgenové vyšetření. Bohužel jsme ale zjistili, že problém je komplikovanější. Z rentgenového snímku sice bylo patrné pouze jedno zadržené vejce, ale na obou vaječnících byly viditelné i folikuly, což je u želv poměrně častý stav. Podílí se na něm hormonální nerovnováha, a to zejména nedostatek hormonů, které mají za úkol přimět folikuly na vaječnících ovulovat a uvolnit vajíčka do vejcovodu.

Střelné poranění přední končetiny

Střelné poranění přední končetiny

Na pohotovostní službu naší kliniky byla přivezena dvouletá bengálská kočka s pohybovými obtížemi přední končetiny. Po vyšetření a provedení RTG vyšetření jsme zjistili komplikovanou tříštivou zlomeninu pažní kosti způsobenou střelnou ránou ze vzduchovky.

Doba čekání na happy days

V duchu pravidel dlouhodobé tajenkové soutěže "Od jara do Vánoc" jsme skryly všechny dosud zveřejněné otázky až na poslední 4. Znovu budou zveřejněny v tzv. Happy days. Kdy budou? Určitě až po konci prázdnin. Takže všichni, kteří se o naší soutěži dozvěděli až nyní a přesto chtějí soutěžit, mají možnost opět shlédnout všechny zveřejněné otázky. Jen musí pravidelně a pečlivě sledovat naše stránky, kde s dostatečným předstihem upozorníme, že se Happy days blíží. A ti ostatní, kteří s námi hrají pravidelně, mohou již nyní z mnoha zveřejněných otázek hádat, jaké že je správné znění tajenky. 

Tvořte s námi galerii zážitků

Přicházejí dlouho očekávané prázdniny a doba dovolených. Toto období s sebou přináší mnoho nevšedních a veselých zážitků. Nenechávejte si je pro sebe a podělte se o ně s ostatními – společně tak vytvoříme první jedinečnou galerii zážitků ve veterinární klinice...

Kdo jsou ta mláďátka?

Poznáte, jaká roztomilá zvířátka jsou na videu? Ankety na toto téma se vás zúčastnilo opravdu hodně a mnozí z Vás poznali, že se jedná o Osmáka degu. Za odměnu nebo pro pobavení si klikněte sem ještě pro jedno stejně zábavné video.