Ordinační hodiny
Pondělí 8:00 - 11:00 15:00 - 19:00
Úterý 15:00 - 19:00
Středa 8:00 - 11:00
Čtvrtek 15:00 - 19:00
Pátek 8:00 - 11:00
POHOTOVOST TEL. 736 175 107 DO 22:00
Kontakt
Telefon: 483 034 488
E-mail: pavlovice@veterina-liberec.cz

Adresa:
Generála Svobody 84/26
460 14 Liberec 13

Novinky

Výherci v soutěži s Hills jsou již známi

Výherci v soutěži s Hills jsou již známi

Výherci naší soutěže, kteří nám jako první zaslali správné vyluštění tajenky, jsou již známi a vyhrávají hodnotné ceny od společnosti Hill´s. Nejste mezi nimi? Seznam výherců naleznete v sekci SOUTĚŽ.

Králík a bezoár

Králík a bezoár

Na podzim roku 2009 nám byl do ordinace přivezen zakrslý králík, dvouletá samička Terinka. Důvodem návštěvy byly problémy s nadměrným příjmem tekutin, odmítání stravy a nefungující vyprazdňování.

Operace želvy nádherné (Trachemys scripta elegans)

Operace želvy nádherné (Trachemys scripta elegans)

Před zhruba dvěma měsíci nám byla na kliniku přivezena samice želvy nádherné, která k nám byla odeslána z jiné veterinární kliniky. Želva nebyla schopna vyklást vejce. A to ani přes opakované ošetření injekcemi, které měly jeho snesení podpořit. Provedli jsme rentgenové vyšetření. Bohužel jsme ale zjistili, že problém je komplikovanější. Z rentgenového snímku sice bylo patrné pouze jedno zadržené vejce, ale na obou vaječnících byly viditelné i folikuly, což je u želv poměrně častý stav. Podílí se na něm hormonální nerovnováha, a to zejména nedostatek hormonů, které mají za úkol přimět folikuly na vaječnících ovulovat a uvolnit vajíčka do vejcovodu.

Střelné poranění přední končetiny

Střelné poranění přední končetiny

Na pohotovostní službu naší kliniky byla přivezena dvouletá bengálská kočka s pohybovými obtížemi přední končetiny. Po vyšetření a provedení RTG vyšetření jsme zjistili komplikovanou tříštivou zlomeninu pažní kosti způsobenou střelnou ránou ze vzduchovky.

Doba čekání na happy days

V duchu pravidel dlouhodobé tajenkové soutěže "Od jara do Vánoc" jsme skryly všechny dosud zveřejněné otázky až na poslední 4. Znovu budou zveřejněny v tzv. Happy days. Kdy budou? Určitě až po konci prázdnin. Takže všichni, kteří se o naší soutěži dozvěděli až nyní a přesto chtějí soutěžit, mají možnost opět shlédnout všechny zveřejněné otázky. Jen musí pravidelně a pečlivě sledovat naše stránky, kde s dostatečným předstihem upozorníme, že se Happy days blíží. A ti ostatní, kteří s námi hrají pravidelně, mohou již nyní z mnoha zveřejněných otázek hádat, jaké že je správné znění tajenky. 

Tvořte s námi galerii zážitků

Přicházejí dlouho očekávané prázdniny a doba dovolených. Toto období s sebou přináší mnoho nevšedních a veselých zážitků. Nenechávejte si je pro sebe a podělte se o ně s ostatními – společně tak vytvoříme první jedinečnou galerii zážitků ve veterinární klinice...

Kdo jsou ta mláďátka?

Poznáte, jaká roztomilá zvířátka jsou na videu? Ankety na toto téma se vás zúčastnilo opravdu hodně a mnozí z Vás poznali, že se jedná o Osmáka degu. Za odměnu nebo pro pobavení si klikněte sem ještě pro jedno stejně zábavné video.

Zajišťujeme provedení DNA analýzy

Zajišťujeme provedení DNA analýzy

Dle nových standardů je u některých plemen psů pro zařazení do chovu vyžadována individuální identifikace jedince – stanovení jeho profilu DNA. Veterinární klinika Hanychov zajišťuje odborné odběry vzorků a jejich zaslání k analýze do laboratoře GENSERVICE, která je v České republice akreditovaná pro DNA analýzy. K analýze je požadováno odebrání vzorku DNA akreditovanou osobou, tzn. například našimi veterinárními lékaři. Dále je nutné ověřit identitu psa pomocí čipu nebo tetování a zaslat vzorky, žádanky a originál Průkazu původu psa do laboratoře. V průběhu čtrnácti dnů obdrží chovatel doporučenou poštou výsledek analýzy včetně záznamu v Průkazu původu psa. Doporučujeme proto stanovení profilu DNA načasovat na dobu, kdy nebudete zhruba na 14 dní Průkaz původu psa potřebovat. Cena analýzy v laboratoři je stanovena na 700 Kč za jedince. Pro další dotazy spojené s analýzou DNA kontaktujte naši kliniku.