Ordinační hodiny
Pondělí 8:00 - 11:00 15:00 - 19:00
Úterý 15:00 - 19:00
Středa 8:00 - 11:00
Čtvrtek 15:00 - 19:00
Pátek 8:00 - 11:00
POHOTOVOST TEL. 736 175 107 DO 22:00
Kontakt
Telefon: 483 034 488
E-mail: pavlovice@veterina-liberec.cz

Adresa:
Generála Svobody 84/26
460 14 Liberec 13

Novinky

Vánoce jsou svátky i pro Vaše miláčky

Vánoce jsou svátky i pro Vaše miláčky

 

 

Cizí těleso v žaludku štěněte

Cizí těleso v žaludku štěněte

Sledujte soutěže na našem Facebooku

Sledujte soutěže na našem Facebooku

Sledujte pravidelné soutěže o zajímavé ceny na našem facebooku. Nebojte se zapojit a sdílejte s ostatními své zážitky se čtyřnohými mazlíčky a k tomu vyhrajte ! Více na FB Veterinární kliniky Hanychov.

Pacient s bodlinami

Pacient s bodlinami

  V březnu naši kliniku navštívil ne úplně běžný pacient. Majitelé přišli na recepci kliniky s krabicí od bot a z ní vykukovala hlava s bodlinami. Ježek odmítal chodit, když už popolezl, výrazně kulhal na pravou zadní končetinu. K vyšetření jsme museli ježka sedovat, zhotovili jsme potřebné rtg snímky. Na rtg se naštěstí nepotvrdilo podezření na poranění kosterního aparátu. Noha byla v těžkém zámětu po poranění. Nožičku jsme ošetřili a ježkovi aplikovali antibiotika. Po dvou dnech se ježek zlepšil a nyní již úspěšně dokončuje léčbu. Jak příjde skutečné jaro, ježek vyrazí zpět do přírody užívat si svobodného života.

Nové vybavení pro ophtalmoskopická vyšetření

Nové vybavení pro ophtalmoskopická vyšetření

  Již delší dobu pozorujeme nárůst ophtalmologických problémů mezi našimi pacienty. Proto MVDr. Ivo Gréger v posledních 5 letech absolvoval soustavný vzdělávací program zaměřený na problematiku očních onemocnění malých zvířat. K důkladnému vyšetření a následně správně nastavené terapii je třeba i kvalitní přístroje. Proto jsme naši kliniku vybavili zcela moderní vysoce kvalitní šterbinovou lampou firmy Keeler (UK), která slouží k detailnímu vyšetření jak očních adnex tak očního bulbu. Zařízení je schopno rovněž pořizovat záznamy a tím nám umožňuje zcela objektivní posouzení vývoje stavu či průběhu léčby. Dále jsme obohatili naše přístrojové vybavení o přístroj pro měření nitroočního tlaku TonoVet finké firmy "icare". Tento přístroj umožňuje zcela komfortní a nestresujcí vyšetření bez nutnosti použití lokálních anestetik v oku. Věříme, že oceníte naši snahu rozšiřovat a zdokonalovat naše služby pro Vaše mazlíčky.

Digitalizace RTG obrazu

Digitalizace RTG obrazu

  Díky technickému vývoji je možno v dnešní době vyvolávací proces RTG snímků zdigitalizovat a po sto letech tzv. "mokré" cesty využít nové metody zpracování obrazu. Díky této technické novince získá lékař kvalitativně zcela nesrovnatelně lepší snímek než tomu bylo u původní, tzv. mokré, cesty vyvolávacího procesu. Tato digitalizace zpracování mimo jiné umožňuje získaný snímek dále zpracovávat - upravovat kontrast, velikost snímku, zobrazovat detaily a v neposlední řadě provádět různá měření a výpočty, která zvyšují informační výtěžnost snímku. Snímky se dají výrazně jednodušeji archivovat a event. posílat specialistům na konzultace. V prosinci 2013 jsme naši kliniku v Hanychově takovouto technologií rovněž vybavili. Pořídili jsme nejmodernější model digitalizace od renomované světové značky KODAK, která udává celosvětově krok v oblasti digitalizace RTG. Díky našemu počítačovému systému máme databázi jak rtg snímků tak  i dalších např. laboratorních dat on-line dostupnou na obou našich pracovištích. Věříme, že i vy bude spokojeni s tímto novým zařízením na naší klinice.

Biochemický a hematologický analyzátor IDEXX

Biochemický a hematologický analyzátor IDEXX

  V říjnu 2013 jsme pořídili nový špičkový hematologický a biochemický analyzátor IDEXX. Analyzátor dokáže během 10 minut provést analýzu 24 hematologických parametrů a více než 40 biochemických ukazatelů krve. Rychlost vyšetření je důležitá zejména u akutních pacientů, kde dokážeme díky výsledkům vyšetření přesněji zahájit odpovídající léčbu a tím urychlit vyléčení pacienta.  Tímto krokem se snažíme udržet přístrojové vybavení kliniky na vysoké úrovni a poskytovat služby moderní medicíny. Výsledky vyšetření jsou ihned ukládány do informačního systému kliniky a jsou ihned k dispozici všem našim lékařům na obou pracovištích. Věříme, že i Vy, naši klienti, oceníte naši snahu o poskytování co nejlepší péče Vašim mazlíčkům.

Novinky v hubnutí psů a koček

Novinky v hubnutí psů a koček

LÁSKA JE SLEPÁ:

Čtvrtina evropských psů a koček trpí nadváhou, přesto je  67% majitelů přesvědčeno o tom, že je jejich zvíře “tak akorát”

Na základě nového průzkumu provedeného YouGov pro Hill’s Pet Nutrition, bylo zjištěno, že čtvrtina evropských psů a koček trpí nadváhou. Naši mazlíčci mají opravdu rádi, když jim dáváme jídlo od stolu. Necelá pětina (18%) majitelů psů dává svému psovi zbytky od stolu každý den a 41% majitelů psů a koček jim dává každý den pamlsky.

Výsledky ukazují, že například majitelé psů nebo koček ve Velké Británii považují zvířata s nadváhou za stejně šťastná jako zvířata štíhlá. 50% dotazovaných majitelů, kterým byly ukázány fotografie psa s nadváhou a psa štíhlého a 42% majitelů, kterým se ukázaly  fotografie kočky s nadváhou a kočky štíhlé, tvrdilo, že všechna zvířata vypadají stejně šťastná. Dokonce téměř jeden z deseti (8%) dotazovaných majitelů koček odpověděl , že je raději, když je jeho kočka baculatá.

Zdá se, že někteří majitelé neberou pomoc svému zvířeti zhubnout vážně, ačkoliv 87%  z nich tvrdí, že pokud by jim  jejich veterinář řekl, že má jejich pes nebo kočka nadváhu, začali by jednat.

Tiskový mluvčí společnosti  Hill´s to komentoval:

„Vypadá to, že majitelé psů a koček projevují svou lásku ke svému zvířeti prostřednictvím jídla a překrmováním či odměňováním. I když ve skutečnosti by se zvířatům dařilo mnohem lépe, kdyby měla ideální váhu. Navzdory tomu, že se s obezitou pojí vysoká zdravotní rizika, někdy si to lidé neuvědomují. Ne nadarmo se říká, že láska je slepá“. 

Prescription Diet™ Metabolic je průlomové krmivo, které pomáhá kočkám a psům zhubnout a zároveň udržet optimální tělesnou hmotnost. Je to první krmivo na snížení tělesné hmotnosti, jehož fungování bylo ověřeno v reálných podmínkách. 88% zvířat v domácích podmínkách zhublo během 2 měsíců.

 

Metabolic je dostupný ve formě granulátu i konzerv a na rozdíl od tradičních krmiv se zvýšeným obsahem vlákniny a sníženým obsahem kalorií obsahuje Metabolic inovativní, vědecky vybraný komplex přírodních ingrediencí, který pracuje s jedinečným energetickým výdejem každého jedince  a aktivuje tak přirozenou tělesnou schopnost organismu spalovat nadměrný tělesný tuk, zatímco se udržuje svalová hmota.

Kromě toho, Metabolic je ideální krmivo, které vyhovuje způsobu jakým majitelé krmí své zvíře. Je klinicky prokázáno, že Metabolic pomáhá v prevenci proti opětovnému nárůstu váhy po programu redukce hmotnosti.

Více informací na http://www.hillspet.cz/cs-cz/weight-management/index.html