Ordinační hodiny
Pondělí 8:00 - 11:00 15:00 - 19:00
Úterý 15:00 - 19:00
Středa 8:00 - 11:00
Čtvrtek 15:00 - 19:00
Pátek 8:00 - 11:00
POHOTOVOST TEL. 736 175 107 DO 22:00
Kontakt
Telefon: 483 034 488
E-mail: pavlovice@veterina-liberec.cz

Adresa:
Generála Svobody 84/26
460 14 Liberec 13

Novinky

Navštivte nově také náš facebook

Navštivte nově také náš facebook

Nyní máte možnost navštívit stránku Veterinární kliniky Hanychov prostřednictví sítě Facebook. Nebojte se ohodnotit příspěvky, fotografie a videa. Vaše názory pomáhají formovat budoucí obsah profilu. Těšíme se na Vás na facebooku.

XXI.Konference ČAVLMZ

XXI.Konference ČAVLMZ

V rámci XXI. výroční konference České asociace veterinárních lékařů malých zvířat proběhla konference pro veterinární sestřičky na téma "Preventivní programy u psů a koček". Kvalitní přednášející z celého světa (Prof. G.P.Moore, DVM, MS, PhD, Dipl.ACVIM, ACVPM z Purdue University (USA), Dr. I.Bečvářová, MS, Dipl.ACVN, Prof. M.Svoboda (Veterinární a farmaceutická universita Brno) byly garanty vysoké odborné úrovně konference. Dvě naše setřičky Lenka a Mája se této konference aktivně zúčastnily a přinesly si nové poznatky v otázkách správné výživy, dentálních programů  psů a koček či o prventivních programech a mimo jiné získaly informace o fungování a náplni práce veterinárních sestřiček v ordinacích v USA. Takovéto konference jsou velice důležité pro profesní růst našeho personálu. Dbáme na to, aby i střední personál na naší klinice se dále vzdělával a do praxe přinášel nové poznatky v oblasti péče o Vaše mazlíčky.

Další součástí této konference byl blok přednášek o ophtalmologické problematice vedený světovou špičkou v oboru - prof. Peterem Bedfordem, BVetMed, PhD, DV Opthal, Dip ECVO, FRCVS, tentokrát zaměřený na dědičné oční vady, jejich včasné odhalování mimojiné i pomocí velké škály genetických testů. Dále byl prezentován velmi zajímavý posun ve zpřísnění pravidel pro plemenné standardy ve Velké Británii, kdy je upřednostňován zdravotní stav před exteriérem plemene. Jako příklad byli prezentováni šarpejové či bernardýni s "vyhlazenými" vráskami na hlavě. Budoucnost ukáže, jak rychle se tento trend rozšíří do ostatních zemí. A jak budou chovatelské kluby "odolávat" tomuto posunu. V poslední části bloku se prof. Bedford věnoval ophtalmologické problematice geriatrických pacientů.

Nový lékař v našem týmu

Nový lékař v našem týmu

Od 1.9.2013 rozšířila náš kolektiv MVDr. Lucie Fiedlerová. Paní doktorka absolvovala Veterinární a farmaceutickou univerzitu v Brně v roce 2012 a od té doby působila v ordinaci pro malá zvířata. S novou kolegyní se můžete potkávat jak ve Veterinární ordinaci v Pavlovicích tak na Veterinární klinice v Hanychově. Věříme, že oceníte jak odborné znalosti, tak profesionální přístup nové kolegyně a tak budete ještě spokojenější s námi poskytovanými službami.

Psí salon ordinace Pavlovice

Psí salon ordinace Pavlovice

Ve  Veterinární ordinaci Pavlovice nabízíme další službu pro majitele - salon pro úpravu srsti. Péče o srst Vašich mazlíčků probíhá v místnosti Psího salonu, který navazuje na čekárnu ordinace. Ke stříhání se můžete objednat na telefonu 603 945 267. V čekárně ordinace nabízíme širokou paletu chovatelských pomůcek - obojky, vodítka, kšírky, pamlsky a mnoho dalšího. Během čekání na ostříhání Vašeho mazlíčka si jistě něco malého každý vybere. Těšíme se na Vaši návštěvu.

Novinka v péči o zuby vašich mazlíčků

Novinka v péči o zuby vašich mazlíčků

Tým světových odborníků na péči u zuby malých zvířat provedl v letošním roce testování přípravků dentální péče. Podle výsledků těchto testů nejlepší preventivní účinek byl dosažen se speciálně konstruovanými kartáčky, které mají tzv. dvě hlavy .

 

Náš tým se rozrůstá

Náš tým se rozrůstá

Od  1. Iistopadu 2012 se náš tým lékařů rozrostl o novou kolegyni, MVDr. Michaelu Kružíkovou. Michaela absolvovala Fakultu všeobecného lékařství Veterinární univerzity v Brně v roce 2002. Od té doby působila v praxi malých zvířat na klinice v Brně a poté v Šumperku. Její specializací jsou nemoci koček. Tím se opět rozšiřuje paleta služeb, kterou Vám, našim zákazníkům, nabízíme. Od 1.12. 2012  kolegyně MVDr. M. Kružíková nahradí služby MVDr. A. Fajstavrové. Věříme, že oceníte práci a bohaté zkušenosti naší nové kolegyně a spolu s Vámi poskytneme tu nejlepší péči pro Vaše mazlíčky.
 

Operace psohlavce orinockého

Operace psohlavce orinockého

Dalším naším zajímavým pacientem byl had psohlavec hnědý (orinocký). Chovatel nás kontaktoval s tím, že had odmítá stravu a je apatický. Při klinickém vyšetření jsme zjistili hnisavý útvar na horním patře v dutině ústní a tzv. pseudobuphthalmosu. 

Fenka s močovými kameny

Fenka s močovými kameny

Před několika týdny navštívila naši kliniku chovatelka s mladou fenkou středního vzrůstu, u které popisovala vážné problémy při močení. Fenku Nelu několik dní trápila vysoká teplota, bolestivost břicha, časté nutkání na močení při neschopnosti se vyčůrat a její moč byla výrazně zabarvená krví.