Ordinační hodiny
Pondělí 8:00 - 11:00 15:00 - 19:00
Úterý 15:00 - 19:00
Středa 8:00 - 11:00
Čtvrtek 15:00 - 19:00
Pátek 8:00 - 11:00
POHOTOVOST TEL. 736 175 107 DO 22:00
Kontakt
Telefon: 483 034 488
E-mail: pavlovice@veterina-liberec.cz

Adresa:
Generála Svobody 84/26
460 14 Liberec 13

Novinky

Otevřeli jsme psí salon

Otevřeli jsme psí salon

 

Od začátku léta 2011 jsme rozšířili nabídku služeb, které poskytujeme.  Naše sestřička Mája se postará  o úpravu srsti Vašich domácích mazlíčků. Pro stříhání psů a koček jsme vyhradili prostor v nové ordinaci v Pavlovicích. Ke stříhání je třeba se domluvit telefonicky v kterékoliv z našich ordinací.  Zde Vám rádi sdělíme i další podrobnosti, které Vás zajímají.

Velká část majitelů oceňuje možnost spojit úpravu srsti s preventivní prohlídkou čtyřnohého přítele. U psů, kteří stříhání snáší špatně, nabízíme možnost provést úpravu srsti v sedaci, nebo je možno stříhání spojit např. s odstraněním zubního kamene či jiným drobným zákrokem prováděným v sedaci.

Dále nabízíme úpravu srsti u koček v sedaci (zejména u dlouhosrstých plemen se zplstnatělou srstí). Sedace zvířat, je-li nutná, je vždy prováděna veterinárním lékařem, a  to po předchozím vyšetření zdravotního stavu. Zároveň provádíme úpravu drápků, čištění uší a ošetření análních žlázek. V rámci úpravy srsti Vám doporučíme vhodné šampony dle typu srsti a vhodné pomůcky pro péči o srst (kartáče, vyčesávací rukavice atd.).

 

 

Kastrace zvířat převzatých z útulku

Kastrace zvířat převzatých z útulku

Od 1. května provádíme kastrace zvířat převzatých novými majiteli z útulku v Liberci. Uzavřeli jsme pro obě naše pracoviště, tedy Veterinární kliniku Hanychov i Veterinární ordinaci Pavlovice, smlouvu se zřizovatelem útulku pro opuštěná zvířata.

Kastraci koček a kocourů převzatých z útulku hradí za nové majitele Statutární město Liberec, na kastraci fen a psů město Liberec přispívá. Jediné, co zájemce o využití této služby potřebuje, je smlouva s útulkem o osvojení zvířete. Veškeré další administrativní kroky již vyřídí za majitele zvířete naše ordinace.

1.4.:nová pobočka v Pavlovicích

1.4.:nová pobočka v Pavlovicích

V pátek 1. dubna jsme otevřeli novou Veterinární ordinaci Pavlovice - pobočku naší stávající zavedené Veterinární kliniky Hanychov. Novou pavlovickou ordinaci najdete v ulici Generála Svobody č.p. 84/26, po pravé straně za autocentrem Nissan, kousek před Koloseem. Neváhejte a přijďte se podívat do Vaší nové veterinární ordinace - jsme přesvědčeni, že si ji oblíbíte nejen Vy, ale především Váš domácí mazlíček.

Soutěž - na konci března bude jasno

Soutěž - na konci března bude jasno

Od začátku února probíhá soutěž o hodnotné ceny věnované společností Hills. Nyní jsou již zveřejněny všechny otázky, stačí jejich správné odpovědi vepsat do tajenky a ... ti z vás, kteří chtějí riskovat a získat nejhodnotnější ceny, tak nyní mají poslední možnost. Proto neváhejte, luštěte a posílejte své tipy na znění tajenky - odměnou vám budou skvělé ceny od Hills. Více se dozvíte v sekci soutěž.

Moderní USG přístroj

Moderní USG přístroj

Za účelem zkvalitnění služeb v oblasti ultrasonografie jsme pořídili nový USG přístroj ALOKA SSD 1400, který umožní detailní ultrasonografické vyšetření malých zvířat. Díky dvěma rozdílným sondám jsme tak schopni provádět jak rutinní běžná vyšetření dutiny břišní (močový měchýř, děloha, vyšetření na březost, trávicí aparát, ledviny, játra atd.), tak díky 7,5 MHz sondě i velice detailní vyšetření jednotlivých orgánových soustav. Přístroj je vybaven i černobílým dopplerovským systémem pro kontrolu průtoků krve v orgánech a jejich měření. Součástí přístroje je i tiskárna, kdy standardně při vyšetření na březost majiteli vytiskneme obrázek štěňat.

PŘÍBĚH BARÍHO

PŘÍBĚH BARÍHO

Majitelka tři měsíce starého štěněte labradorského retrívra navštívila naši kliniku s tím, že pes zvrací, má průjem a vypadá špatně. Při klinickém vyšetření Barího jsme zjistili změny v oblasti dutiny břišní, na pohmat bylo břicho tvrdé a bolestivé. Pes jevil příznaky odvodnění a byl značně apatický. S majitelkou jsme se domluvili, že Barího do odpoledne hospitalizujeme v ordinaci, provedeme nezbytná vyšetření, zahájíme léčbu a dehydrataci začneme řešit infuzní terapií. U štěněte ale během dvou hodin došlo k prudkému zvýšení teploty až na hranici 41 stupňů.

Nově nabízíme rozšířené služby

Nově nabízíme rozšířené služby

Nově vám nyní nabízíme rozšířené ordinační hodiny a navíc i větší rozsah služeb pro vás a vaše mazlíčky. Můžete nás navštívit v týdnu denně od 8 do 12 hodin a od 13 do 20 hodin, v sobotu od 9 do 12 hodin a nově i v neděli večer od 18 do 19 hodin. Dále nabízíme u vybraných typů ošetření a po telefonické konzultaci výjezd a provedení úkonů v místě vašeho bydliště. Tuto službu určitě uvítají především vaši mazlíčci, neboť tak budou méně stresováni z transportu na kliniku a zároveň nebudou vystrašeni z neznámého prostředí. Nadále můžete v akutních případech využívat naši nonstop pohotovost na telefonním čísle 736 175 107.

Pneumotorax u psa

Pneumotorax u psa

Na pohotovost naší kliniky byl přiveden dobrman – 10měsíční štěně Lord s příznaky velmi ztíženého dýchání a celkové apatie. Majitel uváděl, že pes před dvěma dny vyskočil za jízdy z otevřeného okénka vozidla, protože viděl vedle silnice kočku. Pes byl předešlý den ošetřen v jiné ordinaci, majitel však uváděl, že se stav zvířete i přes ošetření nadále zhoršoval a proto vyhledal ošetření na naší klinice.