Ordinační hodiny
Pondělí 8:00 - 11:00 15:00 - 19:00
Úterý 15:00 - 19:00
Středa 8:00 - 11:00
Čtvrtek 15:00 - 19:00
Pátek 8:00 - 11:00
POHOTOVOST TEL. 736 175 107 DO 22:00
Kontakt
Telefon: 483 034 488
E-mail: pavlovice@veterina-liberec.cz

Adresa:
Generála Svobody 84/26
460 14 Liberec 13

Novinky

Další torze žaludku - rodinný příběh

Další torze žaludku - rodinný příběh

Není to tak dlouho, co jsme vám na našich stránkách popisovali případ otočeného žaludku (torze žaludku) u feny leonbergera. Netušili jsme, že jeden z dalších pacientů se stejnou diagnozou bude zanedlouho její skoro dvouletý syn.

Den otevřených dveří

Den otevřených dveří

Také druhý ročník dne otevřených dveří se stal pro mnohé majitele domácích mazlíčků zpestřením sobotního odpoledne. Naši veterinární kliniku přivítalo v době od 14 do 17 hodin několik desítek zvídavých návštěvníků. Zajímali se o to, jak jsme u nás na zvířecí pacienty připraveni a jak je o ně postaráno v době, kdy nám je předají do péče a nemohou s nimi být osobně. Mnohé upoutal především náš nový rentgen a sonograf určený pro zvířátka, jiní si až u nás dokázali představit, jak vypadá operační sál a následná hospitalizace pro chlupaté pacienty. Vzhledem k zájmu vás, našich klientů, jsme se rozhodli z takovýchto akcí udělat pravidlo a v budoucnosti se můžete těšit na další akce podobného zaměření.

Soutěž pro návštěvníky webu

Soutěž pro návštěvníky webu

Na této fotografii vidíte mladého jedince plemene, na které se ptáme. Vaše tipy zasílejte na adresu info@veterina-liberec.cz. V emailu jako předmět uveďte „SOUTĚŽ“, do těla zprávy napište název Vámi tipovaného plemene, dále Vaše jméno, adresu, telefonické a e-mailové spojení. 

Soutěž končí 16.5.2008, vylosování vítěze, který získá krásnou publikaci s fotografiemi psů, proběhne v rámci DNE OTEVŘENÝCH DVEŘÍ na naší Veterinární klinice Hanychov dne 17.5.2008 od 14 do 17 hodin. Více informací o Dni otevřených dveří se již brzy dozvíte na našem webu.

Jarní svod psů loveckých plemen

Jarní svod psů loveckých plemen

Jak jsme informovali nedávno, byla naše klinika pověřena veterinárním dozorem během Jarního svodu psů loveckých plemen. Na této akci se sešlo téměř 40 psů různých loveckých plemen. I přes poměrně nevlídné počasí nakonec celý program proběhl ke spokojenosti všech zúčastněných. Zajímavé bylo sledovat, jak se postupně mění zastoupení plemen chovaných v našem městě. Zatímco dříve se na takovýchto svodech vyskytovala tradiční lovecká plemena jako němečtí krátkosrstí ohaři, čeští fousci, jezevčíci, kokršpanělé, teréři, letos jsme mohli vidět jak tato tradiční plemena tak i zástupce poměrně exotických plemen jako např. cane corso či právě představitele plemene, na které se ptáme v naší naší soutěži.

Naše klinika bude dohlížet na svod psů

V sobotu 19. dubna se v Liberci v areálu LVT koná Jarní svod psů loveckých plemen a naše klinika v průběhu této akce zajišťuje odborný veterinární dozor. Areál LVT však o víkendu nebude patřit pouze psům - součástí celovíkendového programu bude také výstava mysliveckých trofejí za rok 2007, návštěvníkům bude předvedena ukázka vábení jelenů i zajímavosti ze sokolnictví. Akce proběhne v sobotu i v neděli v dopoledních hodinách.

Císařský řez u labradora

Císařský řez u labradora

Labradorští retrívři nepatří mezi plemena, která mívají problémy s porodem. Naopak nejsou u nich výjimkou ani vrhy s dvanácti či více štěňaty.

Proto, když nás nedávno navštívili majitelé fenky labradorského retrievra Pejsiny, abychom jim poskytli rady ohledně brzy očekávaného porodu, neočekávali jsme žádné komplikace s porodem. Navíc fenka měla rodit již podruhé a první porod proběhl bez problémů. I všechna vyšetření včetně sonografického nenapovídala nic o nadcházejících komplikacích.

Torze žaludku u leonbergra

Torze žaludku u leonbergra

Tzv. otočený žaludek (torze) je pro všechny chovatele velkých plemen psů „noční můrou“. Proto i když se tento případ netypicky odehrál během dne, měli majitelé fenky leonbergra Citty o její život velký strach. Torze žaludku je velmi vážný zdravotní problém především u velkých plemen. Obvykle po nakrmení dochází vlivem dlouhých závesů žaludku k jeho otočení kolem podélné osy, čímž se zaškrtí vstup a výstup ze žaludku a potrava v něm začne kvasit. Následkem kvašení se žaludek enormně zvětší a zároveň dojde k utlačení velkých cév, které zásobují břišní dutinu krví. Někdy se stav komplikuje současnou torzí a zaškrcením sleziny. Úmrtnost při této diagnóze se udává v desítkách procent, a to i navzdory velmi rychlému zásahu.

Domácí mazlíčci a konec roku

Blížící se konec roku s sebou nepřináší pouze předvánoční shon a přípravy silvestrovských oslav. Pro mnohé domácí mazlíčky je obdobím velkého stresu a často i zažívacích problémů. Proto jsme jako hlavní téma na měsíc prosinec zvolili právě konec roku a s tím spojenou péči o domácí zvířata. Více o této každoročně se opakující problematice najdete v Tématu měsíce.